Tomb Raider: Underworld (PS2) - okladka

Tomb Raider: Underworld (PS2)

Premiera:
18 listopada 2008
Premiera PL:
28 listopada 2008
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (19)Gram (7)Ukończone (2)Kupię (3)

Opis Tomb Raider: Underworld (PS2)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 31h 8min

+ czaswięcej

Nowa odsłona przygód najsłynniejszej postaci gier komputerowych zatytułowana Underworld jest dla zacnej serii nowym początkiem, albowiem po raz pierwszy saga w pełni wkracza w erę konsol i sprzętu hardware oraz software nowej generacji, choć developer nie zapomniał również o starszych maszynach.

Szczególnemu unowocześnieniu uległa przede wszystkim otaczająca bohaterkę w czasie podróży flora. Najbardziej zaawansowane algorytmy i technologie graficzne pozwalają odtworzyć na ekranie tak drobne - ale zarazem ważne i klimatyczne - detale jak głębokie ślady w grząskim bajorze, pojedyncze krople deszczu na kostiumie pani archeolog czy też mokry piasek na kolanach w czasie przyjmowania pozycji kucającej! Ciała zabitych przeciwników (także zwierzęcych) teraz pozostają wśród drzew i natury, nie zaś w tajemniczy sposób znikają, jak to miało miejsce dotychczas. Pozostaną tam, aż do samego wystygnięcia i rozkładu, co rzecz jasna nie będzie do zaobserwowania w czasie zabawy. Także zdeformowane elementy otoczenia jak zwalone kolumny, drzewa czy głazy pozostaną na swoim nowym miejscu już na stałe, na co pozwoli niesamowita moc obliczeniowa najnowszych konsol i PeCetów, co studio Crystal Dynamics postanowiło wykorzystać w stu procentach. Wszystkie detale na konsolach Sony PlayStation 2 oraz Nintendo Wii także będą obecne, lecz widoczne w mniejszych stopniu.

Proces "next-genowości" przeszły także animacje protegowanej. Specjalnie na potrzeby stworzenia nowej palety ruchów i kroków zorganizowano sesję motion-capture, dzięki czemu przemieszczanie się i akrobacje wyglądają niczym wycięte z największych hitów kina akcji.

Akcja Underworld kontynuuje historię opowiedzianą w Tomb Raider: Legend. Lara Croft ponownie zwiedzi nieprawdopodobnie piękną naturę choćby na meksykańskiej ziemi, czy też bardziej południowej części Ameryki. Oczywiście, podtytuł o nowej przygodzie mówi właściwie sam za siebie...

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMateusz16-03   @   13:27, 28.12.2009
Niedawno zacząłem grać w tą grę i nie mogę przejść na samym prawie że początku tej gry jednej głupiej ośmiornicy bo nie wiem jak ją zabić . Ogólnie gra nawet mi się podoba ale właśnie nie mogę przejść tej ośmiornicy jak już wspomniałem.
Pozdro dla wszystkich!!!
0 kudosBulwa1-95   @   14:10, 31.01.2010
Osmiornice przeszedlem ale ogolnie to gra mi sie nie podoba. Wszystko za szybko sie dzieje i szczerze mowiac Wczesniejsze wersje czyli Tomb Raider Legend , Tomb Raider Aniversary, bardziej mi sie podobaja od tej .
0 kudosksk2707   @   11:34, 24.11.2010
Underworld?.Nie wiem jak jest na innych konsolach ale na PS2 jest kiepsko.Oporne sterowanie,słaba grafika z dzwiękiem też nie jest najlepiej.Czasami dosłownie jest go brak np,otwierając ogromne kamienne wrota,ma się wtedy wrażenie jakby były zrobione z tektury.Jeśli ktoś ma ochotę zagrać w TombRaider to polecam dwie poprzednie części Anniversary i Legend tam nie ma takich problemów.