Need for Speed: Carbon (Xbox 360) - okladka

Need for Speed: Carbon (Xbox 360)

Premiera:
01 listopada 2006
Premiera PL:
03 listopada 2006
Platformy:
Gatunek:
Wyścigi
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (22)Gram (8)Ukończone (8)Kupię (1)

Opis Need for Speed: Carbon (Xbox 360)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 21h 40min

+ czaswięcej

Need for Speed: Carbon to kolejna część bardzo popularnych wyścigów samochodowych. Tym razem producent postanowił uraczyć graczy mieszanką elementów z poprzednich edycji oraz szczyptą nowości, które pozwolą doświadczyć świeżej i wciągającej rozrywki. Need for Speed: Carbon umożliwi graczom tunningowanie samochodów, pościgi z policją czy też prowadzenie własnej grupy do zwycięstwa. Najnowsza edycja "Potrzeby Szybkości" powstaje na praktycznie wszystkie platformy sprzętowe.

Fabuła gry jest czymś w rodzaju kontynuacji Need For Speed: Most Wanted. Główny bohater jest bowiem ten sam, zmienia się jedynie otoczenie w którym przebywa. Po czmychnięciu przed policją, wraca on do swojego rodzinnego miasta Palmont, w którym kontrolę nad wyścigami ulicznymi sprawują okoliczne gangi. Gracz będzie smuszony do walki o kolejne części miasta. Każde zwycięstwo oznaczać będzie uwolnioną dzielnicę.

Do dyspozycji gracza oddane zostaje ponad sto różnych samochodów, podzielonych na kilka grup - exotic, muscle oraz tuner. Każda grupa pojazdów charakteryzować będzie się inną charakterystyką jazdy, a co za tym idzie należy odpowiednio dobierać samochód do trasy. Każdą furę można tunningować - poprawiać wygląd zewnętrzny oraz osiągi. Ilość dostępnych podzespołów jest bardzo duża.

Okolica po której będziemy się poruszać, jest znacznie większa niż w Need For Speed: Most Wanted. Podobnie jak w części poprzedniej możemy swobodnie po niej jeździć i szukać miejsc do "zabawy". Aby przejmować kolejne sektory, należy wygrać wyścig z kontrolującą go osobą. Można tego dokonać jedynie dzięki odpowiednio dobranej drużynie specjalistów takich jak mechanicy, inżynierowie oraz oczywiście kierowcy. W trakcie starcia z wrogim teamem możemy członkom własnej grupy nakazać na przykład blokowanie jednego z samochodów wroga. Po zwycięstwie z wszystkimi osobami sprawującymi władzę nad daną częścią okolicy przechodzimy do ostatecznego wyścigu odbywającego się w kanionie. Starcie podzielone jest na dwa etapy. Najpierw staramy się przez cały czas utrzymywać jak najblisko przeciwnika, a następnie w drugim etapie walczymy o zdobycie jak największej przewagi. Zwycięstwo oznacza odebranie kontrolowanego obszaru, oraz możliwość progresji do kolejnego.

Need for Speed: Carbon w pełni wykorzysta możliwości żyroskopowych kontrolerów Wii oraz PlayStation 3. Grafika w stosunku do poprzednika jest podrasowana, a ścieżka dźwiękowa składa się oczywiście z mnóstwa hitów.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
PEGI: Od 12 latZawiera mocny język
Screeny z Need for Speed: Carbon (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosVentolin1   @   18:04, 17.08.2009
Gra bardzo fajna,dynamiczna.
0 kudosurban2020   @   18:48, 16.01.2010
gierka fajna tylko trochę krótka ja jestem fanem nfs i ta część mi się bardo podobała ale noc sprawiła że grafika stała się trochę bajkowa w most wanted grafika była ładniejsza ale to nie staje na przeszkodzie żeby krytykować nfs jazda była extra