Kilka starszych części Need for Speed zniknęło z dystrybucji cyfrowej

Firma Electronic Arts na forum Reddit ogłosiła, że zamierza zdjąć z cyfrowej dystrybucji kilka starszych odsłon serii Need for Speed i 31 sierpnia odłączyć im też funkcje sieciowe. Wśród części znajdują się takie gry jak Need for Speed Carbon, Undercover, Shift, Shift 2: Unleashed, a także The Run.

@ 01.06.2021, 09:11
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻 Odpowiedzialny za encyklopedię i poradniki.
pc, ps3, xbox 360

Kilka starszych części Need for Speed zniknęło z dystrybucji cyfrowej

Firma Electronic Arts ogłosiła za pośrednictwem oficjalnego wątku poświęconego marce Need for Speed na Reddicie, że w dniu publikowania tej informacji (czyli wczoraj, 31 maja) z cyfrowych sklepów na konsolach i komputerach zniknie kilka starszych części popularnego cyklu wyścigów. Ponadto wraz z końcem sierpnia zamknięte zostaną ich usługi sieciowe.

EA w tym wpisie poinformowało fanów, że właśnie rozpoczęło proces wyciągania z cyfrowych sklepów na Xboksie 360, PlayStation 3 i PC-tach pięciu odsłon NFS: Carbon, Undercover, Shift, Shift 2: Unleashed, a także The Run. Permanentnie zniknęły z dystrybucji, a ponadto 31 sierpnia zostanie im odłączona wtyczka od sieciowych funkcji. Co prawda na Steama nadal można dostać m.in. obie odsłony podserii Shift, jednak zapewne niebawem się to zmieni.

Korporacja argumentuje decyzję w bardzo prosty sposób - graczy jest zbyt mało, by utrzymywać serwery specjalnie dla nich. Co ciekawe nie podjęto się wytłumaczenia faktu zniknięcia powyższych pozycji ze sklepów. Najprawdopodobniej jednak chodzi o wygasające licencje na niektóre lub wszystkie utwory muzyczne zawarte w grach. Seria Need for Speed od zawsze mogła poszczycić się bogatymi soundtrackami z różnych gatunków.


Sprawdź także:
Need for Speed: Carbon

Need for Speed: Carbon

Premiera: 03 listopada 2006
PC, PS2, PS3, PSP, XBOX, XBOX 360, GC, GBA, WII, MOB, DS

Need for Speed: Carbon to kolejna część bardzo popularnych wyścigów samochodowych. Tym razem producent postanowił uraczyć graczy mieszanką elementów z poprzednich edycji ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   09:44, 01.06.2021
Czyli jak ktoś nie miał to jedyna opcja bedzie albo dostać podejrzewam za cholendarne sumy pudełko albo zassać z wareza jakiegoś? Brawo EA kolejny "genialny" ruch... Rozumiem że ci co mają na koncie będą mieć w dalszym ciągu?
0 kudosGuilder   @   09:52, 01.06.2021
Licencje to chyba jedyny logiczny powód, przez który gry znikają w ogóle z dystrybucji cyfrowej, która w tym momencie jest przecież bezkosztowa dla EA. Co innego multi, bo utrzymanie serwerów to już jest jakiś wydatek.
0 kudosguy_fawkes   @   09:55, 02.06.2021
Licencje to jedno, ale na konsolach dochodzi dodatkowa rzecz: te odsłony nie działają w ramach wstecznej kompatybilności na XO, a dostęp do sklepu PS3 jest teraz tak tragiczny, że chyba mało kogo już obchodzi. Na PC zainteresowanie graczy też jest już pewnie żadne. Tak w zasadzie poza Shiftami to żadna z tych gier nie jest jakaś super.