Dead Space Remake (PS5) - okladka

Dead Space Remake (PS5)

Premiera:
27 stycznia 2023
Premiera PL:
27 stycznia 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Dead Space Remake (PS5)
Materdea @ 09:08 23.07.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 16h 23min

+ czaswięcej

Dead Space Remake to odświeżenie pierwszej części kultowego trzecioosobowego shootera w klimatach horroru od studia Visceral Games z 2008 roku. Za projekt odpowiada jednak inny deweloper - EA Motive. Ma on na swoim koncie m.in. Star Wars: Squadrons.

Dead Space Remake pod względem fabuły prowadzi gracza tak samo jak oryginał. Wcielamy się w postać Isaaca Clarke'a - wykwalifikowanego inżyniera, który wysłany zostaje na dryfujący w kosmosie transportowiec USG Ishimura. Stracono z nim kontakt, podejrzewając usterkę techniczną. Na miejscu okazuje się jednak, że sytuacja jest dużo trudniejsza, ponieważ załoga została zamieniona w dziwne potwory zwane nekromorfami - stajemy zatem przed wyzwaniem rozwiązania tej enigmatycznej zagadki.

Rozgrywka Dead Space Remake opiera się na mechanizmach zaprezentowanych przez oryginalne dzieło sprzed blisko trzynastu lat. Producenci od zera zbudowali wszystkie lokacje, przedmioty, tekstury na najnowszej wersji silnika Frostbite, znacząco usprawniając tym samym warstwę wizualną. Główną bronią gracza jest futurystyczny pistolet o nazwie Plasma Cutter pozwalający na odcinanie kończyn przerażających stworów. Wraz z postępami w historii możemy ulepszać nasz kombinezon, dzięki któremu dłużej będziemy mogli korzystać z wbudowanych w niego umiejętności (jak np. moc kinetyki), a także zdobywać nowe pukawki.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Dead Space Remake (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   12:43, 16.02.2023
Nowy/stary Dead Space ukończony, jestem pod ogromnym wrażeniem tego co Motive udało się osiągnąć. Od zmian w fabule czy ułożeniu przeciwników, aż po połączenie pokładów Ishimury, nie jeden raz zostałem zaskoczony sięgając pamięcią do oryginału. Większy strach czułem też przy powrocie do wcześniejszych lokacji niż gdy odwiedzałem je za pierwszym razem. Głównie przez to, że nie wiedziałem czego się spodziewać, gdzie mogą pojawić się przeciwnicy, na szczęście byli oni w większości bardziej symboliczni niż mający stanowić faktyczne zagrożenie. Z kolei jeśli chodzi o minusy to mogę wymienić brak sprzętu w new game + od początku tak jak to było w oryginale, odzyskujemy go dopiero w sklepie. I w wersji na PS5 był i jest problem z zapisami, za każdym razem po zwykłym wczytaniu gry w trakcie grania gdy coś poszło źle, gra po wczytaniu zabierała mi poziom uprawnień, raz zabrała mi pancerz, a jeden raz nawet cały ekwipunek, broń, pancerz po prostu wszystko. Pomagało wyjście do menu gry i dopiero wtedy wczytanie zapisu.