Remake Dead Space 2 odłożono na półkę ze względu na słabą sprzedaż części pierwszej

Jeff Grubb twierdzi, że remake drugiej części Dead Space był w przedprodukcji, ale finalnie odłożono go na półkę, by Motive zajęło się innymi grami.

@ 11.04.2024, 12:22
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Remake Dead Space 2 odłożono na półkę ze względu na słabą sprzedaż części pierwszej

Pisaliśmy wczoraj o tym, że studio Motive pracować będzie nad kolejną częścią serii Battlefield, a prócz tego zajmuje się dewelopingiem Marvel's Iron Man. Gracze zaczęli się w związku z tym zastanawiać czy ujrzą kiedykolwiek remake drugiego Dead Space, a odpowiedź na to pytanie postanowił zaserwować nam Jeff Grubb.

Znany dziennikarz nagrał kolejny odcinek podcastu Game Mess Mornings, a w trakcie transmisji powiedział, że z tego, co słyszał, remake Dead Space 2 był w produkcji. Postanowiono jednak z niego zrezygnować, aby Motive zajęło się Battlefieldem oraz Iron Manem. Czynnikiem mającym wpływ na decyzję wydawcy była też rzekomo przeciętna sprzedaż "jedynki".

"Pracowali nad tym. Pracowali nad Dead Space 2... ale już tego nie robią. Odłożono to na półkę, ponieważ pierwsza część miała 'przeciętną sprzedaż' - tak to przekazano mi. Więc jeśli czekaliście na Dead Space 2, mam złą wiadomość. To naprawdę zła wiadomość. Czy to znaczy, że nigdy nie zostanie ono opracowane?"

"Nie wiem czy tak będzie, ale w tym momencie wiemy, że się nim zajmowano. Było w fazie koncepcyjnej, tak myślę. Na pewno było w przedprodukcji a obecnie te prace odłożono na bok. Nikt się tym dalej nie zajmuje, a studio tworzy Iron Mana oraz Battlefielda".

To nie pierwszy raz kiedy Electronic Arts oddelegowuje swoje studia do marki Battlefield. Niejednokrotnie przekonaliśmy się też, że nic dobrego z tego nie wychodzi. Czy spółka powtórzy wpadkę z Battlefieldem 2042, do którego oddelegowano m.in. Criterion? Nie sposób powiedzieć, ale sytuację będziemy na pewno bacznie obserwować.


Sprawdź także:
Dead Space 2

Dead Space 2

Premiera: 25 stycznia 2011
PC, PS3, XBOX 360

Druga część wspaniałego horroru, która kontynuuje historię rozpoczętą na U.S.G. Ishimura. Można śmiało stwierdzić, że sequel rozpoczyna się tam, gdzie kończy się pierwszy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:05, 11.04.2024
Jak dla mnie to remake Dead Space zrobiono zdecydowanie za wcześnie. Wiem że gra chwalona, dobre oceny no ale nie kupię bo stosunkowo niedawno grałam w oryginał jeszcze dobrze się trzymający. No i pewno stąd słaba sprzedaż. Po co to kupować?
0 kudosMicMus123456789   @   13:07, 11.04.2024
Czy tylko mi się wydaje czy EA zawsze ma strasznie zawyżone oczekiwania względem sprzedaży? A przez to nigdy nie są zadowoleni, a my gracze tylko na tym tracimy.
0 kudosBarbarella.   @   13:12, 11.04.2024
Tak. Zgadza się. Tak samo jak te pazerne Sony. Sprzedali ileś tam miliardów tych konsol a się okazało że za mało i akcje im spadły. Zdziwiony