The Elder Scrolls III: Morrowind (XBOX) - okladka

The Elder Scrolls III: Morrowind (XBOX)

Premiera:
06 czerwca 2002
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis The Elder Scrolls III: Morrowind (XBOX)
Redakcja MiastoGier.pl @ 16:41 09.01.2012

Śr. długość gry: 110h 36min

+ czaswięcej

The Elder Scrolls III: Morrowind jest grą z serii słynnych RPG-ów obsypanych nagrodami, zarówno przez graczy, jak i recenzentów z całego świata. Jej dwie wcześniejsze odsłony: Arena (1994) i Daggerfall (1996) zostały uznane za najlepszcyh przedstawicieli gatunku RPG, w latach, w których się ukazały, a "trójka" kontynuuje ten trend, podbijając serca fanów wirtualnej rozrywki na całym świecie.

Morrowind to epicka opowieść z zakończeniem, które za każdym razem może być inne. Gracz wciela się we własnoręcznie stworzonego bohatera, którego zachowanie ma realny wpływ na jego charakter oraz na otaczającą rzeczywistość. Dwie opcje rozgrywki tj. podążanie zgodnie z główną fabułą oraz swobodna eksploracja terenu zapewniają wiele godzin wspaniałej zabawy. W obu przypadkach rozległy świat prowincji Morrowind dostarczy wielu wrażeń.

Jak na RPG przystało, samodzielnie tworzymy bohatera, który nie ma żadnych wspomnień, a jego wstępne umiejętności ograniczają się do chodzenia i rozmawiania. W krótkim wstępie określamy jego imię, rasę, budowę ciała oraz przekonania - wszystko to ma później wpływ na przebieg zabawy.

W trakcie wykonywania misji zdobywamy nie tylko nowe informacje, ale również doświadczenie i poszerzamy zdolności. System rozwoju oparty został na dwóch zasadniczych filarach. Pierwszy z nich to praktyka, a zatem im więcej korzystamy z danej umiejętności, tudzież przedmiotu, tym skuteczniej to robimy. Drugim jest nauka. Czasem w świecie gry natrafiamy na księgi i zwoje, które po przeczytaniu poprawiają nasze cechy. Oczywiście bohatera modyfikuje też uzbrojenie oraz gildie, do których możemy przystępować, zmieniając w ten sposób drogę progresji i zakończenie.

The Elder Scrolls III: Morrowind działa na w pełni trójwymiarowym silniku graficznym, generującym efektowną, pełną detali oprawę. Niestety okupione to zostało wysokimi - na dzień premiery gry - wymaganiami sprzętowymi. Dzisiaj projekt nie wygląda już tak imponująco, ale mimo to potrafi prezentować się wyśmienicie, szczególnie gdy wykorzystamy jedną z opracowanych przez fanów modyfikacji.

PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?