Baldur's Gate III z nagrodą za najlepszą grę 2023 roku podczas BAFTA Games Awards

BAFTA Games Awards uznało Baldur's Gate III za najlepszą grę poprzedniego roku.

@ 12.04.2024, 13:55
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, switch, ps5, xbox x/s

Baldur's Gate III z nagrodą za najlepszą grę 2023 roku podczas BAFTA Games Awards

Baldur's Gate III z kolejną nagrodą za najlepszą grę 2023 roku. Tym razem instytucja BAFTA Game Awards uhonorowała superprodukcję studia Larian.

Baldur’s Gate III zdobyło nagrodę BAFTA 2024 dla najlepszej gry ubiegłego roku, a za jego plecami uplasowała się niemniej udana produkcja studia Remedy, czyli Alan Wake 2, która zdobyła dwie nagrody, w tym za osiągnięcia artystyczne i muzykę.

Oprócz najlepszej gry, Baldur’s Gate III zdobyło także nagrodę EE Game of the Year, która jest jedyną nagrodą, na którą głosowała społeczność. To szczególnie ważna nagroda, ponieważ wręczana niejako poprzez samych graczy.

Warto w tym miejscu wspomnieć o Nintendo, które zgarnęło 4 nagrody, podzielone po równo pomiędzy The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i Super Mario Bros. Wonder. Ponadto trzeba docenić Hi-Fi Rush, które zostało nagrodzone za animacje.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   14:51, 12.04.2024
No a cena jak na razie ani drgnie. Poczekam. Cierpliwość jest cnotą Bogiń. Dumny