Crystal Dynamics myśli o powrocie kultowego Soul Reaver?

Crystal Dynamics to uznane w branży studio, które od wielu, wielu lat zajmuje się grami z udziałem Lary Croft.

@ 02.10.2015, 18:18
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Crystal Dynamics myśli o powrocie kultowego Soul Reaver?

Crystal Dynamics to uznane w branży studio, które od wielu, wielu lat zajmuje się grami z udziałem Lary Croft. Po rozwiązaniu umowy firmy Eidos z legendarnym Core Design, to właśnie oni zaopiekowali się panną Croft i wprowadzili ją w nową erę gamingu. Wcześniej zajmowali się jednak swoimi, autorskimi, niemniej kultowymi, przedsięwzięciami.

O markach Legacy of Kain oraz Soul Reaver pamiętają dzisiaj głównie starsi stażem gracze oraz zagorzali sympatycy tychże gier. Konflikt Raziela z Kainem w gotyckim świecie wampirów to genialny pomysł na fabułę. Twórcy też to dostrzegają. Podczas prac nad Rise of the Tomb Raider ekipa Crystal Dynamics coraz śmielej rozmyśla bowiem nad powrotem swojej ukochanej marki.

"Na powrót Legacy of Kain jest 50 procent szans. Mamy programistów w zespole Crystal Dynamics, którzy naprawdę chcieliby zająć się tą grą. To bardzo ciekawe, ponieważ gdy ludzie spojrzą na naszą historię i nasze marki, zobaczą, że posiadamy wiele wspaniałych, a zarazem kultowych IP. Gracze zastanawiają się „gdzie one są i co się z nimi aktualnie dzieje?”. My często rozmawiamy o pomysłach i możliwych powrotach" - powiedział Michael Brinker, Crystal Dynamics.

Wydawać by się mogło, że takie słowa raczej nie mogą padać bez przyczyny, a szczególnie w momencie finalizacji prac nad Rise of the Tomb Raider. Można zatem przypuszczać, że Crystal Dynamics rozmyśla nad tym, czym mogliby się zająć po debiucie najnowszych przygód Lary.

Jak wspominacie historię Raziela i jego demonicznego mentora? Chcielibyście powrotu Legacy of Kain na PlayStation 4 i Xbox One?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskehciu   @   11:32, 03.10.2015
O Legancy of Kain dowiedziałem się w artykule o anulowanym Dead Sun i szczerze powiedziawszy szkoda, że ta produkcja nie wyszła, bo chętnie bym zagrał. O Soul Reaver nigdy nie słyszałem, ale chętnie się przyjrzę Uśmiech
0 kudosgeass   @   13:25, 03.10.2015
Mnie by nawet wystarczył jakiś wybitny remaster, z tą samą fabuła, tymi samymi dialogami i głosami, jedynie z bardzo odświeżoną grafiką i poprawionym sterowaniem. Zwłaszcza w Defiance były problemy, bo tam już kamera była ""nietykalna" . Reszta gry była wybitna i seria Legacy of Kain to jak dla mnie jedyna seria za którą byłbym w stanie wydać swoje pieniądze żeby znów móc sobie pobiegać Razielem Uśmiech
0 kudospawelecki96   @   17:02, 03.10.2015
Za nowe Legacy of Kain dałbym się pociąć. Dead Sun było mocnym odejściem od konwencji starej serii, ale z drugiej strony nie musiało być złe, jedynie świeże. Gdyby CD zapowiedzieli kolejnego Soul Reavera, byłbym przeszczęśliwy. Ta historia do dziś jest jedną z lepszych.
0 kudosdenilson   @   21:40, 03.10.2015
Świetna wiadomość i jestem jak najbardziej za takim pomysłem. Może to być nawet porządny remaster, bo historia jest bardzo dobra tylko mechanika się zestarzała.
0 kudosLucas-AT   @   01:52, 04.10.2015
Chętnie bym zobaczył nowe Legacy of Kain z rąk From Software. Moim zdaniem Dark Souls to duchowy wnuk Soul Reavera. Klimat obu gier jest bardzo podobny.

Soul Reaver to kult i ideał. Arcydzieło. Piękne czasy PSX-a. Może dwa albo trzy studia dziś są w stanie w teorii przywrócić tej marce chwałę.
0 kudosMaterdea   @   09:01, 04.10.2015
Reanimacja trupa nie może się powieść vide Half-Life 3 (nie liczę już na premierę) i Duke Nukem Forever.
0 kudosKreTsky   @   20:34, 04.10.2015
Fajnie by bylo dostac kolejne Legacy of Kain i Soul Reavera, ale jest bardzo duze ryzyko, ze spartola to. Moze faktycznie lepiej gdyby nie ruszali tych marek.
0 kudosmrPack   @   21:46, 04.10.2015
Zawsze jest jakieś ryzyko przy powrotach i wskrzeszaniu marek, ale skoro chcieliby się tym zająć to może warto dać im szansę. Zresztą na razie to i tak jest dopiero w fazie pomysłów.
0 kudosJackieR3   @   23:51, 04.10.2015
Cytat: Materdea
Reanimacja trupa nie może się powieść vide Half-Life 3 (nie liczę już na premierę) i Duke Nukem Forever.

Ano z tymi trupami różnie bywa,czasem reanimacja się udaje.Deus Ex :Bunt Ludzkości to udana pozycja ,podobno MaxPayne 3 (nie grałem) też daje radę.
Ale przyznam że do takich powrotów po latach jestem równierz sceptycznie nastawiony.Nie tęsknię np.za nowym Gothikiem.Lepiej świętości nie ruszać. Puszcza oko
0 kudosdenilson   @   23:56, 04.10.2015
Cytat: JackieR3
Deus Ex :Bunt Ludzkości to udana pozycja
Akurat to jest jedna z lepszych reanimacji. Uśmiech Najgorsze reanimacje to są gry Final Fantasy na Steam. Ostatnio wyszła część piąta i niezła kaszanka z tego wyszła.
Dodaj Odpowiedź