Final Fantasy XV

ObserwujMam (5)Gram (3)Ukończone (3)Kupię (5)

Noctis Lucis Caelum - wiki Final Fantasy XV


Noctis Lucis Caelum, bądź po prostu Noct, jak sam siebie nazywa, to syn Króla Regisa i prawowity następca tronu. W młodości cierpiał na dziwne schorzenie, które pozwalało mu widzieć dusze innych ludzi i to, jak odchodzą w zaświaty. Ilość cierpienia, które zobaczył w samotności i po odsunięciu go od zajętego rządzeniem królestwem ojca zmieniła jego osobowość na zawsze.

Pomimo tego że jest prawowitym spadkobiercą tronu decyduje się od niego odsunąć i wręcz go odrzucić, choć jego oddanie dla mieszkańców tej krainy jest niepodważalne. Razem ze swoimi przyjaciółmi wyrusza w długą przygodę, która ma połączyć go z pisaną mu księżniczką, wyrocznią potrafiącą porozumiewać się z Astralami.

Sami twórcy przyznają, że fani nie polubili wizerunku Noctisa, który wydaje się być zamkniętym w sobie, ponurym typkiem, ale to błędne odczucia. W wersji demonstracyjnej Episode Duscae mogliśmy zobaczyć, że nie jest typem zadzierającym nos, jest raczej rozmowny. Noct jest próbą połączenia osobowości tragicznej z heroiczną, czyli został zaprojektowany na wzór odrzuconego Clouda Strife'a z Final Fantasy VII. Jego mroczna sylwetka ma nas niejednokrotnie zaskoczyć podczas zgłębiania historii Final Fantasy XV.

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1197 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBrigganusia   @   12:09, 23.11.2020
Bardzo lubię Nocta. Szkoda tylko, że tak źle skończył.