Final Fantasy XV

ObserwujMam (5)Gram (3)Ukończone (3)Kupię (5)

Historia - wiki Final Fantasy XV


Noctis Lucis Caelum, prawowity potomek ostatniego Króla Regisa, który twardą, ale uczciwą i pomocną ręką rządził królestwem Lucis, musi po śmierci swojego ojca uratować świat przed zagładą i obronić ostatni z boskich kryształów, który zachował się właśnie w jego ojczyźnie. Ponieważ znaczący rozwój królestwa poskutkował izolacją jego granic magiczną barierą od innych, mniej rozwiniętych oraz wręcz dzikich regionów świata, odbudowa królestwa nie będzie należała do łatwych zadań.

W przeszłości jednak tak nie było, bowiem każdy z krajów i królestw posiadał swój własny kryształ, który podarowany im był od Bogów. Jedni dobrze nim dysponowali, dbali, rozwijali i operowali nim z godnością, w międzyczasie inni jego energię zamieniali w broń, uzbrojenie, broń masowego rażenia i badania nad niestworzonymi stworami. Gdy jedna kraina zmarnowała swój kryształ, zapragnęła odebrać go drugiej i tak powstawały konflikty i wojny. Królestwo Lucis koncentrowało się tylko na magii i porzuciło prace nad technologią oraz industrialnym podejściem do przemysłu, to też nie znalazło zrozumienia w oczach innych władców i wybuchła zimna wojna. Finalnie Lucis uruchomiło magiczną barierę izolując się od reszty świata.

Tak zrodziło się imperium Niflheim, które pod swoją banderą zebrało resztę industrialnego świata i postanowiło odebrać ostatni kryształ Lucis. Król Regis, ojciec głównego bohatera gry Final Fantasy XV postanowił się przeciwstawić nadchodzącemu zagrożeniu, nie przewidział jednak, że straci syna. W tym samym momencie po świecie rozeszły się potężne, boskie istoty zwane Astralami, które postanowiły bronić wyznaczonych królestw i stref klimatycznych przed zniszczeniem. Bronić przed wszystkimi, warto dodać. W takim otoczeniu Noctis musi, jako zapomniany książę powalczyć o należny mu tron oraz odszukać pisaną mu księżniczkę, wyrocznię Lunafreyę z sąsiedniego królestwa, która potrafi panować nad tymi wielkimi potworami.

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1926 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?