Final Fantasy XV

ObserwujMam (5)Gram (3)Ukończone (3)Kupię (5)

Lunafreya Nox Fleuret - wiki Final Fantasy XV


Lunafreya, pieszczotliwie w grze nazywana Luna, to główna, kobieca bohaterka w piętnastej odsłonie serii oraz protagonistka w filmie Kingsglaive: Final Fantasy XV.

Luna jest byłą księżniczką Tenebrae, ale z uwagi na szlacheckie pochodzenie teraz jest najcenniejszym zakładnikiem Imperium. Piękna dziewczyna jest w stanie rozmawiać z bogami i uspokajać potężne istoty, co czyni ją najmłodszą tak zwaną "wyrocznią" w historii świata. Dzięki temu, że jest zakładnikiem Nilfheim jej małe królestwo ma nieco autonomii i swobody. Luna jest zaręczona z Noctisem, choć aktualnie są rozdzieleni, a ona sama ma jeszcze dwójkę rodzeństwa - potężnego Ravusa Nox Fleureta oraz królową Sylvę Nox Fleuret.

Jej postać jest jedną z dwóch kluczowych w całej historii Final Fantasy XV. Odzwierciedla ona obawy ludu o swój byt, reprezentuje najbiedniejszych i jest niesamowicie uczciwą osobą. Tragizm jej postaci polega na tym, że musiała się sama poświęcić w młodym wieku, aby jej rodzinne strony miały chociaż pozory autonomiczności oraz mniejszą krzywdę z powodu okupacji Imperium, w stosunku do innych regionów świata.

Lunafreya została tak zaprojektowana, aby móc wspomagać i uzupełniać młodego Księcia w jego misji ratowania świata. Jest jego lepszą połową. Ma delikatny ale stanowczy charakter; jest młodą, piękną kobietą o blond włosach, noszącą białe stroje. Luna walczy tylko czasami i tylko przy użyciu swojej magicznej różdżki.

Autorzy strony:

juve
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 1416 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?