[Aktualizacja] Nadchodzą duże zwolnienia w Ubisofcie?

Dotarliśmy do informacji, z której wynika, że Ubisoft przygotowuje się do znaczących zwolnień.

@ 02.04.2024, 11:17
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

[Aktualizacja] Nadchodzą duże zwolnienia w Ubisofcie?

W ostatnim czasie często piszemy o zwolnieniach w największych branżowych gigantach. Nic do tej pory nie docierało do nas z Ubisoftu, ale z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że prawdopodobnie wkrótce się to niestety zmieni. Francuska spółka przygotowuje się podobno do masowych zwolnień.

Szczegółów na temat planowanej redukcji nie znamy, ale z imprezy PAX East, która rozpoczęła się kilka dni temu w Bostonie docierają do nas doniesienia, że nastroje wśród pracowników Ubisoftu nie są zbyt dobre. Spółka przygotowuje się do ogłoszenia znacznej redukcji etatów i choć skali nie znamy, obejmie ona podobno znaczną grupę twórców.

Aktualizacja: Nasze doniesienia niestety się potwierdziły, a Ubisoft oficjalnie poinformował, że z oddziału odpowiedzialnego za wydawanie gier zwolnionych zostanie 45 osób. Spółka chce w ten sposób zredukować wydatki i dostosować się do panujących na rynku warunków.

Ubisoft ogólnie w ostatnim czasie nie radzi sobie najlepiej. Największym jej problemem są ciągłe opóźnienia oraz restarty gier. Wiele tytułów, jak np. Beyond Good and Evil 2 oraz remake Prince of Persia: Piaski Czasu, powstają od lat i wciąż nie wiemy kiedy trafią w nasze ręce. Inne projekty, a wśród nich m.in. Skull and Bones, debiutują w nieakceptowalnym stanie, sprzedając się w naprawdę mizernym nakładzie, co może prowadzić do zwolnień.

Mimo że informację o zwolnieniach otrzymaliśmy z wiarygodnego źródła, Ubisoft na razie niczego oficjalnie nie zapowiedział, a w związku z tym czekamy na konkrety. Jak tylko takowe się pojawią, będziemy Was informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?