Team Ninja chce zbudować kolejne gry w świecie Rise of the Ronin

Deweloperzy ze studia Team Ninja mają ambitne plany, jeśli chodzi o Rise of the Ronin oraz potencjalne kolejne jego odsłony.

@ 02.04.2024, 11:12
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Team Ninja chce zbudować kolejne gry w świecie Rise of the Ronin

Rise of the Ronin zadebiutowało nieco ponad tydzień temu, wyłącznie na konsoli PlayStation 5. Jak wynika z naszej recenzji, dzieło studia Team Ninja nie jest idealne, ale twórcy mają już pomysły na to, jak dopieścić je w przypadku kolejnych odsłon. Część pierwsza ma stanowić swoisty fundament dla kolejnych projektów.

Reżyser Rise of the Ronin, Fumihiko Yasuda, rozmawiał niedawno z redakcją VGC, a w trakcie wywiadu poruszono m.in. kwestię otwartego świata gry oraz tego, jaki cel deweloperzy mają na najbliższe lata. Okazało się, że twórcy chcą rozwinąć swoje przedsięwzięcie oraz zrobić rzeczy, których nie byli w stanie tym razem.

"Rise of the Ronin było dla nas dużym wyzwaniem, bo to coś, czego nie robiliśmy do tej pory jeśli chodzi o swobodę oraz opowieść, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej akcji rozgrywki", powiedział Yasuda. "Wierzę w to, że byliśmy w stanie zrealizować założenia i mam nadzieję, że jak gracze dostaną w swe ręce grę, będą w stanie doświadczyć ją tak, jak oryginalnie to sobie założyliśmy".

"Myślę, że idąc do przodu, naszym celem będzie budowanie z tego i być może osiągnięcie rzeczy, których nie byliśmy w stanie zrobić tym razem, będziemy kontynuować z tego miejsca".

Producent Rise of the Ronin, Yosuke Hayashi, dodał wówczas: "Zawsze staramy się zrobić w każdej grze wiele rzeczy i zawsze staramy się skorzystać z tego, co nauczyliśmy się w przeszłości w kolejnych produkcjach".

"Myślę, że w przypadku Rise of the Ronin zobaczycie tą mieszankę gier, którymi zajmowaliśmy się w poprzednich latach. Wykorzystamy to, czego się nauczyliśmy w przypadku Rise of the Ronin w kolejnych grach".

Jak wspomniałem, Rise of the Ronin dostępne jest wyłącznie na PlayStation 5. Jeśli rozważacie jego zakup, rzućcie okiem na naszą recenzję.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?