Assassin's Creed: Red powstaje na podrasowanym silniku graficznym

W Assassin's Creed: Red znajdziemy nowy system budowania bazy oraz całkowicie odświeżony sposób poruszania się głównego bohatera.

@ 04.03.2024, 12:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Assassin's Creed: Red powstaje na podrasowanym silniku graficznym

Assassin's Creed: Red to kolejna pełnoprawna odsłona serii Assassin's Creed, mająca zadebiutować jeszcze w tym roku. Mimo że prezentacji projektu nadal nie było, w sieci pojawiły się nowe doniesienia na jego temat. Odpowiada za nie Tom Henderson z Insider Gaming.

Henderson opublikował na wspomnianym portalu raport, w którym czytamy, że Assassin's Creed: Red jako pierwszy w serii działa na nowym, podrasowanym silniku graficznym Anvil. Będzie ono dzięki temu wyglądać znacznie lepiej od poprzedników, a ponadto zaoferuje zmodyfikowany system budowania bazy oraz odświeżony parkour. Silnik korzysta też z zaawansowanych technik generowania obrazu, jak ray-tracing.

Jeśli chodzi o elementy Assassin's Creed: Red związane z rozgrywką, w produkcji ujrzymy między innymi możliwość budowania bazy, a narzędzia do tego mają być znacznie bardziej rozbudowane od tych z Assassin's Creed: Valhalla. W Assassin's Creed: Red nasza baza zwana będzie kryjówką, a gracz będzie mógł ją postawić w jednym z wielu miejsc, wybierając nie tylko budowle, ale także ich wyposażenie.

Twórcy obiecują ponadto całkiem sporo innych zmian, w tym zupełnie nowe animacje oraz podrasowany parkour. Zobaczymy też dynamiczny cykl dnia i nocy, a także bardziej brutalne starcia, których wynikiem może być m.in. dekapitacja. System walki przypominać ma jednak ogólnie ten z Assassin's Creed: Valhalla, więc w tym przypadku nie należy się spodziewać rewolucji.

Assassin's Creed: Red nie ma jeszcze daty premiery, ale oficjalna jego zapowiedź ma mieć miejsce w maju. Wówczas prawdopodobnie poznamy dzień debiutu, który powinien nastąpić jeszcze w 2024 roku,  choć możliwe też, że Ubisoft zdecyduje się na opóźnienie do pierwszego kwartału roku 2025.

Czekamy oczywiście na więcej detali, a wszystkie będziemy Wam przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   19:41, 04.03.2024
Mnie osobiście budowanie czy ulepszanie miejscówek czy statków w serii AC zawsze się podobało. Jestem w nielicznej grupie, której podobał się tower defense w Revelations, ale zawsze jest za mało opcji rozbudowy, a za dużo zasobów i to bez grindu.
0 kudosBarbarella.   @   20:12, 04.03.2024
Cytat: MicMus123456789
Mnie osobiście budowanie czy ulepszanie miejscówek czy statków w serii AC zawsze się podobało. Jestem w nielicznej grupie, której podobał się tower defense w Revelations, ale zawsze jest za mało opcji rozbudowy, a za dużo zasobów i to bez grindu.

Jeśli chodzi o ten aspekt w Assassynach to jak na razie miałam tylko styczność z rezydencją Ezzio w Brotherhood chyba i podobała mi się taka odprężająca odskocznia, np. kupiłam wszystkie obrazy u marchandów i lubiłam potem łazić i je oglądać. No i w innych grach coś takiego mimo początkowych oporów mi się podobało np. w Kingdom Come albo obecnie granym Pillars Of Eternity. Nie ma jak Home Sweet Home. Szczęśliwy
0 kudosKononowicziMajor   @   08:18, 05.03.2024
Czarnoskóry Yasuke istniej w opowieściach i w zapisanych opowieściach. Co ciekawe samurajem nigdy się nie stawał niewolnik który ewidentnie miał czarną skórę. Każdy samuraj pochodził i wywodził się z jakiegoś rodu. Wykrzyknik

W filmie Ostatni Samuraj Amerykanin zostaje przyjęty jako samuraj i jest szkolony jako wojownik. Film totalna ściema historyczny ale dobrze się go ogląda. Uśmiech

Z tego co pamiętam nasz czarnoskóry Yasuke i miał talent do walki kataną i byle fajer z osiedla szedł na ścięcie że aż miło. Zdziwiony

Co mnie najbardziej jeży włosy na głowie to samaryjskie Seppuku. Być może że zostałem wychowany w rodzinie katolickiej powoduje odrazę do samobójstwa ale takie są fakty historyczne. Zdziwiony

Trochę faktów historycznych warto wspomnieć o czarnoskórym Yasuke z Afryki Uśmiech

Czekam na grę i mam nadziej że będzie dobra klimatyczna muzyka nawiązująca do czasów feudalnej Japonii. Cool