Reżyser Returnal odchodzi ze studia Housemarque

Returnal traci swojego reżysera, ze studia odchodzi Harry Krueger. Na razie nie wiemy czym będzie zajmował się deweloper.

@ 20.11.2023, 17:43
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, ps5

Reżyser Returnal odchodzi ze studia Housemarque

Harry Krueger, reżyser uznanej gry Returnal przeznaczonej na wyłączność PlayStation 5, ogłosił, że po 14 latach pracy w Housemarque odchodzi z helsińskiego studia. Ogłaszając tę wiadomość na stronie internetowej, Krueger stwierdził, że decyzja o odejściu była bardzo trudna oraz, że ma pewność, iż najlepszy rozdział studia nie został jeszcze napisany.

"W ciągu 14 lat pracy w Housemarque miałem niesamowite szczęście pracować nad jednym wymarzonym projektem za drugim, a po drodze miałem zaszczyt pracować z naprawdę utalentowanymi i wspaniałymi ludźmi" - napisał w oświadczeniu deweloper.

Housemarque twierdzi, że następna gra firmy będzie raczej nową marką niż kontynuacją Returnal, chociaż tytuł będzie zawierał pomysły i systemy narracji pierwotnie użyte właśnie w tej produkcji.

Dwa miesiące po premierze Returnal fińskie studio zostało przejęte przez Sony Interactive Entertainment. Przedstawiciele studia twierdzą, że dołączenie do Sony umożliwi Housemarque dalsze tworzenie większych projektów, czyli takich właśnie jak Returnal.


Sprawdź także:
Returnal

Returnal

Premiera: 30 kwietnia 2021
PS5, PC

Returnal to strzelanka TPP utrzymana w formacie roguelite od studia Housemarque, twórców dobrze przyjętego dzieła utrzymanego w oldschoolowym gatunku shoot 'em up, Resogu...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?