Seria Nier będzie trwała tak długo, jak żyje jej twórca, Yoko Taro

Nier będzie rozwijane tak długo, jak żył będzie jego twórca Yoko Taro.

@ 20.11.2023, 17:48
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Seria Nier będzie trwała tak długo, jak żyje jej twórca, Yoko Taro

Studio odpowiedzialne za serię gier Nier twierdzi, że seria będzie kontynuowana tak długo, jak żyje jej dyrektor kreatywny, Yoko Taro. Yoko i producent wykonawczy serii, Yosuke Saito, wzięli udział w ubiegły weekend w wydarzeniu G-STAR 2023 w Korei Południowej, aby zaprezentować nam proces tworzenia Nier Automata.

Na wydarzeniu wspomniany wcześniej Saito powiedział, że dopóki Taro żyje, seria Nier będzie kontynuowana, choć podkreślił też, że istnieją okoliczności, które uniemożliwiają wypuszczenie w najbliższym czasie kolejnej odsłony popularnego cyklu i niestety nie nastąpi to zbyt szybko.

Deweloper zakończył prezentację stwierdzeniem, że on i Yoko pracują razem nad zupełnie nowym projektem, niezależnym od Nier i że w 2024 roku możemy spodziewać się większej ilości informacji na jego temat.

Nier: Automata, stworzone przez PlatinumGames i wydane przez Square Enix, zostało pierwotnie opublikowane na PlayStation 4 i PC w 2017, a następnie trafiło też na Xboksa One w roku 2018. Co będzie dalej? Tego w tym momencie niestety nie wiemy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   19:39, 20.11.2023
Nier (ale również Drakengard) to Yoko Taro tak samo jak MGS to Hideo Kojima. Coś czuję, że w kwestii rozwoju kolejnej odsłony hamulcowym jest Square Enix Poirytowany Niby powstało Nier Reincarnation, ale to niestety tylko gra mobilna.