Cyberpunk 2077 - NVIDIA prezentuje działanie technologii DLSS 3.5

Firma NVIDIA przygotowała zwiastun, na którym zobaczyć można jak Cyberpunk 2077 działa z wykorzystaniem technologii DLSS 3.5.

@ 19.09.2023, 17:36
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Cyberpunk 2077 - NVIDIA prezentuje działanie technologii DLSS 3.5

Firma NVIDIA informuje, że Cyberpunk 2077 już niebawem będzie w stanie wykorzystać wszystkie dobrodziejstwa technologii DLSS 3.5, która korzysta z rozwiązania zwanego Ray Reconstruction. Dzięki niemu oraz dzięki sztucznej inteligencji możliwa jest znacząca poprawa jakości ray-tracingu, nie tylko w grach, ale także w narzędziach pozwalających na ich tworzenie. Ray Reconstruction jest dostępna dla użytkowników wszystkich kart graficznych GeForce RTX oraz NVIDIA RTX.

Jak czytamy w informacji prasowej: technika DLSS 3.5 została wyszkolona na pięciokrotnie większej ilości danych niż DLSS 3. Z tego względu doskonale rozpoznaje różnorodne efekty ray tracingu, przez co podejmuje inteligentniejsze decyzje dotyczące wykorzystania danych czasowych i przestrzennych. Pozwala także utrzymać wysoką częstotliwości przepływu informacji, co umożliwia zdecydowanie sprawniejsze skalowanie obrazu.

DLSS 3.5 pojawi się w Cyberpunk 2077 wraz z aktualizacją 2.0 dla gry, którą zaplanowano na 21 września. Kilka dni później z dobrodziejstw tej technologii będą w stanie skorzystać właściciele dodatku Cyberpunk 2077: Widmo wolności, którego datę premiery zaplanowano na 26 września, a o którym więcej poczytacie w naszym artykule.

"Dzięki inteligentnej technice DLSS 3.5, napędzanej mocą renderowania SI, możesz doświadczyć najnowszej lokalizacji Dogtown w Cyberpunk 2077: Widmo wolności w najlepszej odsłonie, z ostrzejszym obrazem, bardziej precyzyjnym oświetleniem i najwyższą możliwą liczbą wyświetlanych klatek na sekundę", powiedział Jakub Knapik, wiceprezes ds. artystycznych oraz dyrektor artystyczny w CD PROJEKT RED.

Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie graficzne wspaniałości opracowane na potrzeby gry, musicie oczywiście dysponować odpowiednio wydajną kartą graficzną. W tym przypadku niezłym wyborem powinny być układy z serii RTX 4070.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?