Cyberpunk 2077: Widmo Wolności - wszystko, co wiemy przed premierą


zubal22 @ 09:22 19.09.2023
Filip "zubal22" Sudoł

Po 3 latach oczekiwania, nareszcie otrzymujemy DLC do Cyberpunka 2077 pt. Widmo Wolności. Nieco przed jego premierą zostanie wydana również aktualizacja do gry o numerze 2.0, przynosząca duże zmiany do produkcji CDPR. Co o nich wiemy i na co należy się szykować? O tym w niniejszym artykule.

Po niemal 3 latach od premiery Cyberpunka 2077, nastał moment premiery oficjalnego DLC fabularnego pt. Widmo Wolności. Warto przy okazji zaznaczyć, że będzie to jedyne rozszerzenie fabularne tego typu, które powędruje do produkcji CD Projekt Red i nic dziwnego, bo same łatki i wsparcie jakie poszło w grę mocno nadszarpnęły czasowo  (i finansowo) polskiego dewelopera, który powoli będzie kierować się ku innym projektom. Jednakże zanim to nastąpi Cyberpunk otrzyma jeszcze aktualizację o numerze 2.0 oraz dodatek Widmo wolności. Premiera obu już niedługo, więc czas przekonać się, co takiego na nas czeka przy najbliższym powrocie do Night City. Zapraszam do lektury.

Fabuła


Widmo Wolności to dodatek do Cyberpunk 2077 przedstawiający historię rodem z rasowego szpiegowskiego thrillera. W trakcie podróży przez Night City prezydentka Nowych Stanów Zjednoczonych – Rosalind Myers - zostaje uprowadzona i przetrzymywana w najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Miasta Snów - Dogtown. W całość bardzo szybko zostaje oczywiście wplątany V, który uznawany jest za najlepszą szansę na uwolnienie kobiety, a w trakcie swojej misji przyjdzie mu nie tylko odwiedzić najbardziej niebezpieczne rejony NC, ale i współpracować z wieloma nieznanymi dotychczas personami.

Widmo Wolności swoją opowieść opiera w szczególności na całkiem nowych postaciach. W misji ocalenia prezydent Rosalind Myers przyjdzie nam współpracować między innymi z agentem FIA – Solomonem Reedem – któremu aparycji oraz głosu użyczył Idris Elba; jego asystentką i ekspertką od braindensów – Aleną “Alex” Xenakis; oraz z netrunnerką i prawą ręką Myers – Song So Mi, znaną jako Songbird. Do tego dochodzi jeszcze antagonista, przywódca gangu Barghest zajmującego Dogtown – porucznik Kurt Hansen, który w przeszłości był niejako związany z rządem i korporacjami, a w dodatku pełnił obowiązki stróża prawa. W nowej roli jest on postrzegany różnie. Jedni widzą w nim zwykłego gangstera i terrorystę mordującego z zimną krwią, inni zaś zbawiciela, który oswobodził dzielnicę od policyjnych i korporacyjnych wpływów, czyniąc ją wolną od zła ciągnącego Night City na dno. Głównym bohaterem tego spektaklu jest oczywiście V, a przez całą opowieść niezmiennie towarzyszyć będzie mu Johnny Silverhand, grany przez niezawodnego Keanu Reevesa. 

Jak to CDPR ma w zwyczaju, nowy dodatek do gry to przede wszystkim angażujący wątek fabularny, który wypełniony jest niejednoznacznymi wyborami moralnymi i możliwościami na poprowadzenie opowieści. Nie jest to jednak jedyna nowość, którą niesie ze sobą Widmo wolności. Wspomniane DLC oznacza bowiem także wiele poprawek do mechaniki i rozgrywki, które wraz z debiutem aktualizacji 2.0 wyniosą Cyberpunka 2077 na wyższą półkę jakościową.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   12:25, 19.09.2023
Urlop to może nie, ale zamierzam ogrywać tuż po premierze. Komp już przystosowany do sprzętowego wyzwania.
0 kudosBarbarella.   @   12:45, 19.09.2023
Ja czekam na GOTY Edition i nowego kompa. Uśmiech Keanu musi być w Full HD. Szczęśliwy
0 kudosmrPack   @   12:50, 19.09.2023
Zacząłem od nowa grać w wersję nextgen na PS5, ale nie wiem czy się wyrobię choć trochę przejść by mieć postać przygotowaną na wyzwania czekające w Dogtown Poirytowany Jeszcze dodatek do RE4R po drodze Konsternacja
0 kudosGuilder   @   19:23, 19.09.2023
1) Premiera dodatku.
2) Łatanie bugów dodatku.
3) Wersja GOTY/Definitive.
4) Wyżej wymieniona tanieje.
5) Kupuję.
0 kudosBarbarella.   @   19:55, 19.09.2023
Cytat: Guilder
1) Premiera dodatku.
2) Łatanie bugów dodatku.
3) Wersja GOTY/Definitive.
4) Wyżej wymieniona tanieje.
5) Kupuję.

Ej, no. Kopiujesz moją taktykę. Chyba Cię pozwę o naruszenie...eee...moich dóbr taktycznych. Zły
0 kudosGuilder   @   22:57, 19.09.2023
Odstąpię Ci wyłączność na tę strategię, jeśli wrzucą to do Game Passa. Ale się nie zapowiada. Puszcza oko
0 kudosRonaldo_   @   11:45, 21.09.2023
Jak wygląda optymalizacja?
0 kudosBarbarella.   @   14:36, 21.09.2023
Cytat: Ronaldo_
Jak wygląda optymalizacja?

Zaraz pewno Logan się wypowie że koszmarna. Zadziorny Puszcza oko
0 kudoslogan23   @   18:15, 22.09.2023
Cytat: Barbarella.
Cytat: Ronaldo_
Jak wygląda optymalizacja?

Zaraz pewno Logan się wypowie że koszmarna. Zadziorny Puszcza oko

Rzucę na to zasłonę milczenia, Jak Vader rzucił Palpatine, A poważniem wypowiem się za miesiąc, dwa jak będę wiedział jak ten dodatek wygląda i go ogram oraz jak już będą prawdziwe recenzje.
0 kudosMaterdea   @   09:28, 23.09.2023
Cytat: Ronaldo_
Jak wygląda optymalizacja?
O tej kwestii mamy cały artykuł w drodze, który pojawi się niedługo w okolicy recenzji (wersji konsolowej). Uśmiech
Dodaj Odpowiedź