Electronic Arts usuwa ze sklepów Battlefield: Bad Company i Battlefield: Bad Company 2

To koniec pewnej epoki dla kultowych gier z serii Battlefield. Na razie - co gorsze - nie wiemy czy cykl Bad Company będzie kiedykolwiek kontynuowany.

@ 22.03.2023, 11:35
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps3, xbox 360

Electronic Arts usuwa ze sklepów Battlefield: Bad Company i Battlefield: Bad Company 2

W oświadczeniu Electronic Arts możemy wyczytać, iż korporacja planuje zakończyć sprzedaż w cyfrowej dystrybucji gier z serii Battlefield i wyłączyć serwery starszych odsłon. To koniec pewnej epoki w dziejach tej kultowej marki.

Mowa tutaj o Battlefield 1943, Battlefield Bad Company oraz Battlefield Bad Company 2. Gry zostaną usunięte z cyfrowych witryn sklepowych 28 kwietnia, a usługi online dla tytułów zostaną zamknięte 8 grudnia.

Podczas gdy Battlefield 1943 jest grą wyłącznie online, w pozostałe tytuły nadal będzie można grać, korzystając z ich funkcji offline, takich jak kampania dla jednego gracza.

Electronic Arts zamknęło usługi online dla różnych gier w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, w tym Mirror's Edge w styczniu.

Dyrektor generalny DICE, Rebecka Coutaz, powiedziała w czerwcu zeszłego roku, że studio „nie ma czasu” na realizację projektów niezwiązanych z Battlefield, ponieważ chce zdobyć pozycję wiodącego dewelopera na rynku FPS. DICE pracuje obecnie również nad kolejną produkcją z serii Battlefield, przeznaczoną dla wielu graczy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   12:17, 22.03.2023
Bad Company 2 miało ponoć najlepszy tryb fabularny ze wszystkich Battlefieldów. Dobrze, że mam w pudełku Niewinny
0 kudosBarbarella.   @   13:33, 22.03.2023
Ja mam Bad Company 2 na Originie ale z tego co zrozumiałam to singla nie usuną. Swoją drogą nie udało mi się jej ukończyć. Zawstydzony
0 kudosAntyMarksista   @   16:57, 22.03.2023
DICE nadal jest pod butem EA.
A przecie EA jak każde przykładne korpo uwielbia mamonę...
Więc po co usuwać BC i BC2 ze sklepów, skoro można po prostu wyłączyć serwery multi, a "naiwniacy", albo ludzie z nostalgią, czy inny tacy niech kupują za drobniaki, ale niech kupują, aby sobie przejść singla, albo kombinować na jakichś prywatnych serwerach w multi?
...
To tylko moje osobiste gdybanie, ale skoro zamierzają w ogóle pousuwać gry ze sklepów(!), to widzę tylko dwie opcje:
1) BF BC i BF BC2 Remastered są w przygotowywaniu,
2) BF BC3 jest w przygotowywaniu.
0 kudosGuilder   @   18:40, 23.03.2023
Cytat: mrPack
Bad Company 2 miało ponoć najlepszy tryb fabularny ze wszystkich Battlefieldów.
Też tak słyszałem. Spróbowałem, dawno temu, z 10 lat będzie. Nie ukończyłem. Jeśli chodzi o single player, to Battlefieldy mogą CoD-om buty czyścić.
1 kudosdabi132   @   17:17, 24.03.2023
Z tego co pamiętam, to kampanię do Bad Company skończyłem jakieś 10 razy. Trzeba przyznać że była świetna, a duża robotę robił polski dubbing. Cezary Pazura w roli Sweetwatera najbardziej zapadł mi w pamięć Uśmiech . Grałem też w pierwsze Bad Company na Xboxie 360, ale tam w zasadzie kampania była, bo była. W multiku BC2 też się sporo ograło i stwierdzam, że ze wszystkich Battlefieldów, to ten w drugim Bad Company był dla mnie najlepszy i najprzyjemniejszy. Szkoda, że zamykają serwery, ale myślę, że fani nie porzucą tytułu i będą dalej grać na prywatnych serwerach. Ostatnio Dice niestety jest tylko cieniem tego studia, które stworzyło serie Battlefield. Myślę, że to dlatego, że sporo utalentowanych pracowników po prostu odeszło że tego studia.
1 kudosBarbarella.   @   20:03, 24.03.2023
Cytat: dabi132
Cezary Pazura w roli Sweetwatera najbardziej zapadł mi w pamięć

Epickie "K Cenzura aaa, strzelają do mnie!!!". Szczęśliwy
Dodaj Odpowiedź