Diablo IV - wymagania sprzętowe wersji beta

Blizzard udostępnił wymagania sprzętowe wersji beta gry Diablo IV. Sprawdźcie je koniecznie, jeśli planujecie wziąć udział w testach.

@ 01.03.2023, 18:21
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Diablo IV - wymagania sprzętowe wersji beta

Blizzard powoli przygotowuje się do otwartych beta testów Diablo IV, a w związku z tym firma opublikowała w sieci wymagania sprzętowe, jakie musi spełnić Wasz komputer, byście byli w stanie w inicjatywie uczestniczyć. Wymagania - jak zwykle - podzielono na minimalne oraz rekomendowane.

Niezależnie od tego, jaki posiadacie komputer, musi on dysponować co najmniej 45 GB wolnej przestrzeni dyskowej, systemem Windows 10 (64-bitowym) oraz biblioteką DirectX w wersji 12. Zalecane jest też napęd SSD, choć zakładam, że nie jest on koniecznością. Beta nie będzie wspierała ray-tracingu, ale zostanie on dodany po premierze.

Jeśli chodzi o wymagania minimalne, to są one konieczne do tego, by bawić się w rozdzielczości 1080p oraz przy 30 klatkach na sekundę. Koniecznością będzie oczywiście zjechanie detali na minimum, bo na niczym wyższym nie będzie się dało grać. Dopiero sprzęt o specyfikacji rekomendowanej pozwoli nam się cieszyć większą ilością bajerów na ekranie.

Szczegółowe wymagania znajdziecie poniżej, a jeśli chodzi o testy beta Diablo IV, zorganizowane będą one pomiędzy 24, a 27 marca. Osoby, które zdecydują się na zakup przedpremierowy, będą natomiast mogły dołączyć do zabawy wcześniej, bo 17 marca i pobawią się wówczas do 20 marca. Premiera Diablo IV zaplanowana została na 6 czerwca, na PC, Xboksach oraz PlayStation.

Wymagania minimalneWymagania rekomendowane
SystemWindows 10 (64 bit)Windows 10 (64 bit)
Procesor
  • Intel Core i5-2500K
  • AMD FX-8100
  • Intel Core i5-4670K
  • AMD R3-1300X
Pamięć8 GB RAM16 GB RAM
Karta grafiki
  • Nvidia GeForce GTX 660
  • AMD Radeon R9 280
  • Nvidia GeForce GTX 970
  • AMD Radeon RX 470
DirectXWersja 12Wersja 12
Miejsce na dysku45 GB (SSD)45 GB (SSD)


Sprawdź także:
Diablo IV

Diablo IV

Premiera: 06 czerwca 2023
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Diablo IV to kolejna odsłona popularnej serii gier utrzymanych w konwencji dark fantasy, a gatunku hack & slash, od studia Blizzard Entertainment.Akcja gry ma miejsce wie...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?