Assassin's Creed: Mirage jest bardziej skupione i intymne

Assassin's Creed: Mirage to odpowiedź na zarzuty dotyczące większych, bardziej rozrośniętych odsłon cyklu.

@ 16.01.2023, 12:42
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Assassin's Creed: Mirage jest bardziej skupione i intymne

Assassin's Creed: Mirage nie ma jeszcze daty premiery, ale wielu graczy z niecierpliwością czeka na debiut nowej odsłony popularnego cyklu. Wydawca zapowiedział, że będzie on powrotem do korzeni. Że mniej będzie elementów RPG, a więcej skradania się i wykonywania zadań. Projekt stanowić ma odpowiedź na zarzuty graczy, którzy zmęczeni są już tysiącami znaczników na mapie.

Co nieco na temat Assassin's Creed: Mirage powiedział Stéphane Boudon, rozmawiając z redakcją GamesRadar. W jego opinii projekt jest bardziej intymny i skupiony, bo deweloperzy chcieli dać graczom jakąś odmianę w stosunku do kilku ostatnich, niebywale rozbudowanych i rozrośniętych części z elementami RPG.

"Opracowanie Mirage to połączenie kilku ważnych opinii. Pierwsza to oczywiście ta od naszej społeczności: Origins, Odyssey oraz Valhalla to świetne gry, który zapowiadają epickie opowieści oraz mocne elementy fantasy. Ich rozmiar rozstał dopasowany do tych ambitnych celów i oferują one elementy RPG. Ale wśród naszych fanów zaczęliśmy słyszeć głosy zainteresowania bardziej skupioną opowieścią, przygotowaną na fundamencie pierwszych części Assassin's Creed. W bardziej intymnej skali. Uznaliśmy to za dobry pomysł i był to początek projektu".

Assassin's Creed: Mirage będzie mniejsze skalą, ale zaoferuje naprawdę rozbudowany gameplay. Boudon podkreślił tu znaczną wydajność konsol obecnej generacji. To właśnie dzięki niej zobaczymy więcej interakcji, nowe rozwiązania w mechanice rozgrywki, wypełnione detalami lokacje itd.

"Większa moc sprzętu oraz rozszerzona ekspertyza pozwala nam mieć bogatszą i mocniej upakowaną mapę w stosunku do pierwszych części AC, a to oznacza więcej możliwości prowadzenia rozgrywki, więcej interakcji pomiędzy systemami, więcej głębi. To także oznacza niewiarygodne oraz porywające detale, dzięki którym Bagdad jest jednym z bohaterów Mirage".

Assassin's Creed: Mirage opracowywane jest z myślą o komputerach oraz konsolach obecnej i poprzedniej generacji. Jego premiera powinna się odbyć w 2023 roku, choć na razie nie wiemy kiedy. Z rozmaitych plotek wynika, że może chodzić o sierpień.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   17:23, 16.01.2023
Jeszcze nie miałam do czynienia z tymi bardziej rozrośniętymi odsłonami cyklu ale w Jedynce i Dwójkach też się trzeba nabiegać w te i z powrotem.