Activision zarobiło mniej w drugim kwartale 2022 roku

Spadek przychodów oraz liczby aktywnych graczy to nic dobrego, ale pod koniec roku prawdopodobnie wszystko wróci do normy.

@ 02.08.2022, 14:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Activision zarobiło mniej w drugim kwartale 2022 roku

Activision ujawnił swoje najnowsze wyniki finansowe. Dotyczą one drugiego kwartału 2022 roku, a wynika z nich, że liczba aktywnych użytkowników korzystających regularnie z gier wydanych przez spółkę spadła. W rezultacie zmniejszyły się także przychody.

W raporcie finansowym Activision czytamy, że w drugim kwartale 2022 roku liczba aktywnych graczy spadła do 94 milionów. Co istotne, pod koniec pierwszego kwartału spółka chwaliła się, że przekroczyła liczbę 100 mln aktywnych graczy, a zatem spadek jest spory, bo o mniej więcej 6 mln osób.

Spółka ujawniła przy okazji, że spadła również sprzedaż gier w drugim kwartale 2022 roku. W analogicznym okresie 2021 roku korporacja zarobiła 2,3 mld dolarów, a teraz 1,64 mld, czyli o ponad pół miliarda zielonych mniej. Szefostwo skomentowało oczywiście wyniki.

Activision twierdzi, że mniejsza liczba aktywnych użytkowników w drugim kwartale to wynik "mniejszego zaangażowania graczy w przypadku marki Call of Duty". Firma spodziewa się, że zaangażowanie oraz liczba aktywnych graczy wzrośnie w czwartym kwartale, kiedy na rynku zadebiutują nowe części popularnego cyklu.

Na koniec przypomnę, że premierę Call of Duty: Modern Warfare 2 zaplanowano na 28 października. Dostępne będzie ono na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:30, 02.08.2022
Na mnie jak do tej pory niewiele zarobili i nie zarobią.