Scorn - długość rozgrywki to ledwie 6-8 godzin

Powstająca od 8 lat gra nie zapewni nam długiego gameplayu.

@ 31.07.2022, 12:31
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, xbox x/s

Scorn - długość rozgrywki to ledwie 6-8 godzin

Zapowiedziane w 2014 roku Scorn zadebiutuje, po przeszło 8 latach produkcji, w październiku. Tymczasem twórcy zaktualizowali wymagania sprzętowe i podzielili się długością gry.

Okazuje się, że Scorn nie będzie długim doświadczeniem - grę ukończymy w około 6-8 godzin. Jak na tak długi proces tworzenia tego horroru, nie jest to więc wynik przesadnie satysfakcjonujący.

Z drugiej strony nieprzesadzona długość gry może być jej ogromnym plusem - być może twórcy chcą zapewnić nam istny doznaniowy rollercoaster, zamknięty w zwartej formule bez niepotrzebnego przeciągania. W dobie rozciągniętych gier z otwartym światem, może to być miła odmiana.

Scorn to horror z licznymi elementami przygodowymi. Akcja gry toczy się w częściowo otwartym świecie, podzielonym na połączone ze sobą regiony. Każdy region ma strukturę podobną do labiryntu, z różnymi pomieszczeniami i ścieżkami do odkrycia. Fabułę poznajemy na bieżąco, eksplorując dziwny, miejscami zaskakujący czy nawet obrzydliwy świat.

Tytuł będzie dostępny na PC i Xbox Series S|X od 21 października - do kupienia za 140 zł lub w ramach subskrypcji Game Pass (od dnia premiery).


Sprawdź także:
Scorn

Scorn

Premiera: 14 października 2022
PC, XBOX X/S, PS5

Scorn to pierwszoosobowa przygodówka utrzymana w klimacie horroru, graficznie nawiązująca do konwencji dzieł Hansa Rudolfa Gigera lub Zdzisława Beksińskiego. Tytuł został...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:10, 31.07.2022
Dla mnie długość gry to sprawa drugorzędna , nie patrzę na zegar. Zresztą wolę krótko a treściwie tym bardziej że kolejka gier do ogrania ogromna. Gra zapowiada się ciekawie więc chyba dołożę do listy życzeń . Z komentarza zrozumiałam że nie będzie dialogów no to chyba nie będę musiała się martwic o wersję językową.
0 kudospetrucci109   @   19:16, 31.07.2022
Dla mnie to też zdecydowanie zaleta, a nie wada. Krótko, treściwie i bez rozciągania - takie gry lubię najbardziej.
1 kudosBarbarella.   @   19:33, 31.07.2022
Właśnie przeczytałam opis gry w Encyklopedii i już wiem co mnie tak zainteresowało w tej grze . Padło nazwisko Zdzisława Beksińskiego do którego obrazów gra trochę nawiązuje stylistycznie. Ciekawe czy faktycznie te obrazy były inspiracją dla twórców gry ?