Bobby Kotick rozważy odejście z Activision, jeśli nie uda mu się naprawić firmy

Słowa Koticka są o tyle zaskakujące, że on sam jest znaczną częścią problemu. Czyżby obiecywał poprawę?

@ 22.11.2021, 18:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Bobby Kotick rozważy odejście z Activision, jeśli nie uda mu się naprawić firmy

Pisaliśmy ostatnio o tym, że pracownicy oraz udziałowcy Activision chcą odejście prezesa spółki. Bobby Kotick nie ustosunkował się jeszcze publicznie do tych żądań, ale na ostatnim spotkaniu zarządu wspomniał, że jeśli nie uda mu się szybko sytuacji naprawić, odejdzie.

Na łamach Wall Street Journal pojawił się nowy raport, w którym czytamy, że na jednym ze spotkań zarządu Bobby Kotick powiedział, że rozważa odejście z Activision. Najpierw jednak chce spróbować "szybko zająć się" problemami, które wyszły na jaw, a jeśli plan się nie powiedzie, będzie rozmyślał co zrobić dalej. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że on sam także jest tu problemem.

Aby spróbować naprawić warunki pracy w Activision, Bobby Kotick chce założyć specjalny "komitet doskonalenia miejsca pracy". Jego celem byłoby przywrócenie korporacji na odpowiednie tory, choć niestety nie wiemy co dokładnie miałoby to znaczyć. Kotick powiedział też, że mimo starań nie może być pewny, że wszystko się powiedzie. Wielu pracowników nie będzie też usatysfakcjonowanych, póki nie odejdzie.

Bacznie obserwujemy wszelkie doniesienia napływające do nas w sprawie Activision. Będziemy je Wam oczywiście przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMicMus123456789   @   21:04, 22.11.2021
Może przesadzam, ale wydaje mi się, że jego rozwiązaniem okaże się uciszanie pracowników. Albo próby uciszania lub będzie próbował zawrzeć ugodę.
0 kudosBarbarella.   @   21:37, 22.11.2021
Może by wreszcie gry Activision-Blizzard zaczęły chodzić w rozsądnych cenach. Uśmiech W tej chwili sprawdziłam na gg.deals i pierwsze Call Of Duty jest za ok. 80 zeta. Nie dość że oblech to jeszcze Harpagon z tego Koticka. Poirytowany Konsternacja
0 kudoslogan23   @   22:10, 23.11.2021
Co kurka wodna czytam, Niech ten pan odejdzie, Sam narobił bajzlu a teraz chce naprawiać, przydało się go naprawić.