Toys for Bob odłącza się od Activision

Ekipa stojąca za Spyro Reignited Trilogy oraz Crash Bandicoot 4: It's About Time! postanowiła działać samodzielnie i pracuje już nad nową grą.

@ 01.03.2024, 11:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Toys for Bob odłącza się od Activision

Pisaliśmy już dziś o tym, że Saber Interactive oraz Gearbox Entertainment prawdopodobnie oddzielą się od Embracer Group i będą działać niezależnie. Transakcja podobnego typu została już jednak zrealizowana przez Toys for Bob, które zdecydowało się odłączyć od Activision. 

Ekipa odpowiedzialna za Spyro Reignited Trilogy oraz Crash Bandicoot 4: It's About Time! poinformowała opinię publiczą, że znalazła inwestora. Powróci ona do swoich korzeni i działać będzie jako niewielkie, niezależne i zwinne studio, zajmujące się mniejszymi projektami.

Jeśli chodzi o kolejną produkcję, Toys for Bob rozważa ewentualną współpracę z Microsftem, który jest właścicielem Activision. W jej ramach miałaby powstać całkiem nowa gra, będąca obecnie we wczesnej fazie dewelopingu. Na razie twórcy nie są w stanie niczego ujawnić, ale są "podekscytowani szansą przygotowania nowych opowieści, postaci oraz rozgrywki".

Zmiana planów studia jest o tyle ciekawa, że w zeszłym miesiąc zwolniono z niego aż 86 pracowników w ramach redukcji etatów przeprowadzonej przez Microsoft. Nie wiadomo zatem jak wielu deweloperów zostało i jakie będą ich ewentualne możliwości.

Gdybyście mieli ochotę, zerknijcie na artykuł, w którym komentujemy ostatnie zmiany w branży.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?