Twórcy ciekawego soulslike, Achilles: Legends Untold, opowiadają o swojej grze

Deweloperzy Achilles: Legends Untold przygotowali serię materiałów, w których wyjaśniać będą nam założenia swojego nad wyraz ciekawego projektu.

@ 13.10.2021, 15:21
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Twórcy ciekawego soulslike, Achilles: Legends Untold, opowiadają o swojej grze

Studio Dark Point Games pracuje obecnie nad Achilles: Legends Untold - ciekawie zapowiadającą się grą z gatunku soulslike, w której, jak sama nazwa wskazuje, wcielamy się w postać Achillesa, a następnie siejemy spustoszenie wśród rozmaitych przeciwników.

Aby nam swoje dzieło zaprezentować, deweloperzy Achilles: Legends Untold ruszyli z serią dzienników, w których będą opowiadać nam o grze. Pierwszy materiał - widoczny poniżej - jest już w sieci. Podczas seansu słuchamy Pawła Waszaka, prezesa oraz głównego projektanta w Dark Point Games. Mówi on czy dla niego jest studio, o poprzednich doświadczeniach oraz o tym dlaczego zdecydowano się na taki tytuł, a nie inny.

Waszak opowiada również co nieco o mechanice rozgrywki, czerpiącej inspiracje z gier z gatunku soulslike. Jako że mamy do czynienia z RPG z rzutem izometrycznym, stworzenie dynamicznego systemu walki na pewno łatwe nie było. Pomógł fakt, iż nie sterujemy przy pomocy myszki, a klawiatury.

Achilles: Legends Untold zaoferuje kampanię dla jednego gracza oraz tryb współpracy. Pojawi się ono w sieci w pierwszym kwartale 2022 roku. Będzie dostępne w ramach wczesnego dostępu na Steam, a gdy twórcy będą usatysfakcjonowani z tego, co udało im się wypracować, dostaniemy produkt finalny. Na razie oczywiście nie wiemy kiedy odbędzie się jego premiera.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?