Avowed - nowe informacje na temat rozgrywki

Na stronie Windows Central pojawiły się nowe informacje na temat cRPG-a akcji Avowed - projektu sygnowanego logiem autorów serii The Outer Worlds i Pillars of Eternity. Tytuł ma być odzwierciedleniem wspomnianego Pillars of Eternity w butach The Elder Scrolls V: Skyrim!

@ 13.10.2021, 16:24
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, xbox x/s

Avowed - nowe informacje na temat rozgrywki

Zapowiedziany w czerwcu zeszłego roku, a do dziś skrzętnie ukrywany (i nie zapowiada się, by miał pokazać się w najbliższej przyszłości) projekt studia Obsidian Entertainment pt. Avowed padł niedawno ofiarą interesującego przecieku. Z informacji przekazanych m.in. przez serwis Windows Central mogliśmy o grze dowiedzieć się nieco więcej szczegółów.

W 2020 roku Avowed doczekało się skromnego ogłoszenia w trakcie imprezy zorganizowanej przez Microsoft. Poza logiem nadchodzącego cRPG-a akcji mogliśmy obejrzeć również krótki zwiastun - choć na silniku gry, to wyraźnie wcześniej wyreżyserowany. Poza informacjami o gatunku i uniwersum (World of Eternity znany z serii Pillars of Eternity) tak naprawdę poskąpiono nam dalszych detali.

Serwis Windows Central opublikował nowe informacje o Avowed przekazane przez ludzi zaznajomionych z dziełem Obsidian Entertainment. Tytuł najłatwiej podsumować jako Pillars of Eternity w butach Skyrima. Podobnie jak w piątej części The Elder Scrolls, akcję obserwować będziemy z pierwszej perspektywy, a rozgrywka pozwoli łączyć różne sposoby walki - w jednej ręce możemy dzierżyć komplet tarcza plus miecz, ale nic nie stanie na przeszkodzie, by zamiast ochrony wybrać magię. Fani zaznajomieni z marką PoE łatwo też  wychwycą podobieństwa - wracają choćby czary, oręż, czy przeciwnicy. W grę, nomen omen, wchodzą również zaprojektowana na modłę XVII-wiecznych muszkietów broń palna.

Jez Corden, autor artykułu dla Windows Central, określił ujrzany fragment gameplayu jako wizualnie zbliżony do charakterystyki The Outer Worlds - a tam świat był kolorowy i wypełniony kontrastującymi się barwami. Co może zaskakiwać, ponieważ Pillars of Eternity było dość mroczną produkcją. Co istotne jednak, według informacji Cordena, Avowed znajduje się obecnie w stanie dość wczesnym - podobnież twórcy finalizują pierwszy, grywalny build, i na jego filarach będą budować kolejne elementy. Premiery zatem nie warto wypatrywać przed 2023 rokiem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?