Chmura już na Xbox Series X|S - aktualizacja trafiła do wybranych graczy

Microsoft wczoraj, 28 września, wypuścił wąskiemu gronu graczy (członkom Xbox Insider w progach Alpha i Alpha Ski-Ahead) nową aktualizację sprzętu, która dodała m.in. wersję beta Chmury (xCloud). Mogą oni przetestować, jak działa streaming bezpośrednio na swoich Xboksach. Docelowo usługa ta trafi też na Xboksa One.

@ 29.09.2021, 08:30
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
xbox x/s

Chmura już na Xbox Series X|S - aktualizacja trafiła do wybranych graczy

Microsoft wczoraj, 28 września, wypuścił dla osób będących w programach Alpha i Alpha Ski-Ahead łatkę, która pozwala testować im wersję beta grania w Chmurze na konsoli Xbox. Ta zapowiedziana jakiś czas temu funkcjonalność, która będzie częścią abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, ma trafić do wszystkich graczy pod koniec tego roku.

Osoby, które zapisane są w usłudze Xbox Insider, a dokładniej mają zaproszenie do udziału w progach Alpha i Alpha Skip-Ahead już od kilkunastu godzin mogą testować Chmurę na swoich konsolach Xbox Series X|S (najwyraźniej łatka nie trafiła jeszcze na Xboksa One). Krótkim wideo postanowił podzielić się Tom Warren, dziennikarz serwisu The Verge. Próbkę działania streamingu bezpośrednio na konsoli możecie obejrzeć w poniższym materiale.

Microsoft na swojej konferencji z okazji targów gamescom 2021 ogłosił, że Chmura, niedawno znana jako xCloud, pod koniec tego roku zadebiutuje na konsolach - zarówno ósmej jak i dziewiątej generacji. "Ficzer" ten ma pozwolić posiadaczom mniejszych dysków lub osobom, które nie chcą poświęcić czasu na ściąganie gier, by mogły np. szybko przetestować dany tytuł.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?