Twórca Halo opowiada o skasowanym projekcie opracowywanym z Peterem Jacksonem.

Peter Jackson, słynny reżyser, miał być zaangażowany w projekt, nad którym pracował jeden z byłych twórców serii Halo. Finalnie dzieło nie doszło do skutku, a my mamy garść informacji na jego temat.

@ 20.07.2021, 09:49
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox 360, xbox one, xbox x/s

Twórca Halo opowiada o skasowanym projekcie opracowywanym z Peterem Jacksonem.

Współtwórca Halo, Marcus Lehto, podzielił się nowymi faktami na temat Halo: Chronicles, które najwyraźniej było kolejną odsłoną popularnego cyklu,, nad którą Bungie współpracowało z reżyserem Władcy Pierścieni, Peterem Jacksonem. Rozmawiając z HiddenXperia, Lehto zaczął od wyjaśnienia, że osobiście nie odwiedził jednak Jacksona w jego domu w Nowej Zelandii.

Zamiast tego Joseph Staten i Harold Ryan z Bungie wybrali się w podróż i rozmawiali z Jacksonem o potencjalnej współpracy. Z tego co powiedział Lehto, wynika, że partnerstwo było bardzo bliskie finalizacji. Podkreślił, że zespół Bungie i Jacksona „próbował wymyślić, jaki rodzaj współpracy moglibyśmy nawiązać” z uznanym filmowcem.

Halo Chronicles zostało ogłoszone na imprezie Microsoft X06 w 2006 roku. Sam Jackson pojawił się na scenie w Barcelonie, gdzie ogłosił nowy projekt, nad którym pracował od około roku. Powiedział, że to „nie do końca gra, nie do końca film”.

Microsoft stworzył później coś na ten kształt prezentując światu Quantum Break, grę, która zawierała elementy serialu (z udziałem nikogo innego, jak aktora Władcy Pierścieni Dominica Monaghana). Było to w czasie, gdy Microsoft próbował założyć własny dział filmowy i telewizyjny z Xbox Entertainment Studios, ale finalnie przedsięwzięcie zostało zamknięte w 2014 roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?