Electronic Arts zdecyduje w najbliższym czasie o przyszłości Anthem

Los Anthem jest niepewny. Szefostwo Electronic Arts niebawem oceni czy BioWare nadal będzie grę poprawiać czy zajmie się czymś innym.

@ 09.02.2021, 17:27
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Electronic Arts zdecyduje w najbliższym czasie o przyszłości Anthem

BioWare pracuje obecnie nad usprawnioną wersją Anthem. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, los projektu zostanie zdecydowany jeszcze w tym tygodniu. Zarządzający Electronic Arts mają przyjrzeć się postępom prac, a potem określą czy warto nadal inwestować, czy lepiej odpuścić i przekierować deweloperów do całkiem innych zajęć. Jako że to niepotwierdzone doniesienia, traktujcie się z przymrużeniem oka.

Na łamach portalu Bloomberg pojawił się raport, z którego wynika, że Electronic Arts gotowe jest do tego, by określić dalszy los Anthem, a konkretniej projektu nazwanego Anthem Next. Mniej więcej rok temu BioWare ujawniło, że przekierowało niewielką grupę deweloperów z biura w Austin do tego, aby spróbowali załatać i przebudować Anthem. Celem było oczywiście uczynienie produkcji sukcesem.

Od tamtej pory twórcy regularnie informują o jakiś tam postępach, ale nie pokazują niczego konkretnego. Wszystkie komunikaty są bardziej teoretyczne niż praktyczne. Postępy są jednak na tyle duże, że Electronic Arts będzie w stanie podjąć decyzję o dalszych losach gry. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, rozpocznie się też najpewniej konkretniejsze promowanie jej powrotu, co oznacza zwiastuny i gameplaye.

Anthem dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. W tym momencie przy grze pracuje mniej więcej 30 osób, a jeśli EA podejmie decyzję o jej dalszym rozwoju zespół zwiększy się trzykrotnie - tak przynajmniej stwierdził jeden z pracowników, rozmawiając z redakcją Bloomberga. Sytuację będziemy oczywiście bacznie obserwować, przekazując Wam wszelkie doniesienia w temacie.


Sprawdź także:
Anthem

Anthem

Premiera: 22 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Anthem to połączenie strzelanki, RPG i MMO przypominające konsolowe Destiny. Za projekt odpowiada studio BioWare Edmonton znane za sprawą dwóch serii: Mass Effect oraz Dr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosshuwar   @   07:25, 10.02.2021
Ja bym ich od razu przekierował do nowego Mass Effect Uśmiech
0 kudosMicMus123456789   @   17:34, 10.02.2021
Osobiście mam nadzieję, że dadzą projektowi zielone światło, bo gra ma potencjał tylko muszą o nią dobrze zadbać.