Anthem - z BioWare odchodzi współtwórca gry po prawie dekadzie w studiu

Jonathan Warner opuszcza BioWare po prawie dziesięciu latach w studiu. Nie sposób niestety powiedzieć z czym dokładnie związana jest jego rezygnacja.

@ 30.03.2021, 10:18
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one

Anthem - z BioWare odchodzi współtwórca gry po prawie dekadzie w studiu

Anthem okazało się być sporym zawodem. BioWare przyjęło falę krytyki, a niektórzy twórcy, po latach współpracy, odeszli z firmy, jak chociażby Jonathan Warner. Deklarując odejście za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, Warner powiedział: "Przechodzę do nowych rzeczy. BioWare jest moim domem od prawie 10 lat i chcę im wszystkim życzyć jak najlepiej. Dragon Age, Mass Effect i SWTOR są w dobrych rękach i nie mogę się doczekać, kiedy będę grał w nowe gry tej firmy".

Odejście Warnera jest ostatnim głośnym opuszczeniem studia od grudnia, kiedy to były dyrektor generalny i weteran Mass Effect, Casey Hudson, wraz z producentem wykonawczym Dragon Age, Markiem Darrahem, ogłosili, że zmieniają pracodawcę. Wiadomość nadeszła również nieco ponad miesiąc po tym, jak potwierdzono, że studio nie będzie mimo wszystko pracować nad tak zwanym Anthem 2.0. Zamiast tego Bioware skupi się na następnej grze, jaką będzie Dragon Age i kolejnej odsłonie serii Mass Effect.

Warto również podkreślić, że ten drugi otrzyma ulepszony remaster oryginalnej trylogii o podtytule Legendary Edition, który ma zostać wydany w maju. Anthem się nie udało i zawiodło oczekiwania wielu graczy. Już w zapowiedziach nie było widać przekonania i potencjału, aczkolwiek projekt doprowadzono do końca. Nie przyjął się i jego porażka wpłynęła bezpośrednio na losy studia, z którego odchodzą kolejni twórcy. W ich miejsce przyjdą jednak nowi i miejmy nadzieję, że wyprowadzą tę niegdyś zasłużoną ekipę na odpowiednie tory.


Sprawdź także:
Anthem

Anthem

Premiera: 22 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Anthem to połączenie strzelanki, RPG i MMO przypominające konsolowe Destiny. Za projekt odpowiada studio BioWare Edmonton znane za sprawą dwóch serii: Mass Effect oraz Dr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?