Anthem Next zostało anulowane

Anthem Next, czyli projekt mający odbudować reputację oraz sytuację nieszczęsnego Anthem, nie dojdzie do skutku - poinformowali o tym twórcy na oficjalnej stronie gry. Zarząd Electronic Arts postanowił wstrzymać inicjatywę i przerzucić pracowników do prac nad innymi projektami - m.in. Dragon Age IV, nowym Mass Effectem, a także Star Wars: The Old Republic.

@ 25.02.2021, 09:26
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps4, xbox one

Anthem Next zostało anulowane

Niestety, spełnił się czarny scenariusz - Anthem nie otrzyma wsparcia dla wydania w nieokreślonej nowej wersji, swoistego Anthem 2.0. Firma Electronic Arts podjęła decyzję o tym, by porzucić ten pomysł i przerzuciła niewielki, około trzydziestoosobowy zespół do prac na Dragon Age IV, nowym Mass Effectem oraz Star Wars: The Old Republic - poinformowali twórcy w oficjalnej notce na stronie BioWare.

Na początku lutego zarząd Electronic Arts miał zdecydować o losie Anthem Next - projektu, mającego przywrócić nieszczęsnemu połączeniu MMO, RPG i strzelanki w futurystycznym świecie postapokalipsy, oryginalny blask i chwałę. Bowiem powiedzieć, że Anthem miało trudny start, to jak nie powiedzieć nic. Przedpremierowe materiały i zapowiedzi rozjechały się z ostatecznym kształtem gry (a oprócz tego grę trapiły też problemy z niezbalansowaną rozgrywką itd.). Co przekształciło się w kiepskie oceny mediów i fatalne opinie graczy. Wyrazem porażki niechaj będzie zapomnienie, w lutym, o zdjęciu świątecznych ozdób w bazie gracza - bądź też celowe zasygnalizowanie problemu.

Anthem Next miało być swoistym odrodzeniem dla tej produkcji. BioWare ogłosiło w 2019 roku, że zmienia model wsparcia dla gry - wśród pozycji do naprawy był również sam rdzeń gry. Na początku zeszłego zaś ogłoszono, że zamiast aktów i dużej liczby mniejszych łatek poprawiających dziury w mechanice, dodających nową zawartość itd. deweloperzy skupią się na swoistym Anthem 2.0. Niestety, jak się okazało, również ten pomysł nie wypali, o czym zadecydowało EA. We wspomnianym wpisie na oficjalnej stronie BioWare'u możemy przeczytać, że serwery Anthem nadal będą działały, lecz to wszystko ze strony deweloperów i wydawcy. Na podjęciu takiej decyzji zaważyły pandemiczne okoliczności.


Sprawdź także:
Anthem

Anthem

Premiera: 22 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Anthem to połączenie strzelanki, RPG i MMO przypominające konsolowe Destiny. Za projekt odpowiada studio BioWare Edmonton znane za sprawą dwóch serii: Mass Effect oraz Dr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   11:45, 25.02.2021
Chyba nie było sensu reanimacji Anthem, a ludzie przydadzą się przy pracy nad kolejnymi grami.
1 kudosshuwar   @   13:33, 25.02.2021
Cytat: mrPack
(...) ludzie przydadzą się przy pracy nad kolejnymi grami.
Oj tak, przy Mass Effect IV!
0 kudosdabi132   @   22:01, 25.02.2021
To się nie mogło udać przy tak małej ekipie. Tytuł wymagał napisania go od zera, co wiązało by się z dodatkowymi środkami. EA raczej nie pozwoliło by sobie na taki wydatek.
0 kudospetrucci109   @   13:59, 01.03.2021
No i dobrze. Więcej ludzi do pracy nad nowym Mass Effectem będzie 😊😊