Anthem przejdzie całkowitą przebudowę

BioWare chce, aby Anthem zapewniło graczom satysfakcjonujące doznania.

@ 11.02.2020, 15:58
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Anthem przejdzie całkowitą przebudowę

W ostatnim czasie wiele wskazywało na to, że Anthem zostało zapomniane przez BioWare i Electronic Arts. Jak się jednak okazuje, obie firmy pamiętają o swoim najnowszym dziele. Mają też plany związane z jego dalszym rozwojem.

Generalny manager studia BioWare, Casey Hudson, opublikował w sieci całkiem obszerny post, z którego dowiadujemy się, że w Anthem nie będzie już sezonów zawartości. Zamiast tego deweloperzy przygotowują znaczną aktualizację, mającą istotnie zmienić projekt i doświadczenia towarzyszące obcowaniu z nim.

"Przez ostatni rok ekipa ciężko pracowała nad tym, by poprawić stabilność, wydajność oraz jakość gry, przy jednoczesnym tworzeniu trzech sezonów zawartości i rozwiązań. Słyszeliśmy Wasze opinie na temat tego, że Anthem potrzebuje bardziej satysfakcjonującego lootu, lepszej progresji i bardziej satysfakcjonującego end game'u. Wiemy, że przed nami dużo pracy u podstaw, aby wykrzesać pełen potencjał z tego doświadczenia, wymagać to będzie przebudowy mocniejszej niż tylko aktualizacja lub rozszerzenie".

"W najbliższych miesiącach będziemy się skupiać na bardziej długoterminowym przeprojektowaniu doświadczenia, w szczególności starając się zmodyfikować rdzeń zabawy, aby miał jasne cele, motywujące wyzwania oraz progresję z istotnymi nagrodami - przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności z latania oraz toczenia bojów w ogromnym środowisku science-fantasy. Aby zrobić to poprawnie, chcielibyśmy zrobić coś, co powinniśmy zrobić na początku - dać ekipie czas na testowanie i sprawdzanie, skupienie się na rozgrywce".

Nie wiemy niestety co to znaczy dla gry i jak bardzo zmienią się jej zasadnicze założenia. Casey Hudson obiecuje, że twórcy chcą jak najlepszej przyszłości dla Anthem. Jakie będą rezultaty ich pracy przekonamy się niebawem. Na tę chwilę nie wiemy kiedy dokładnie zmodyfikowany projekt trafi do graczy.

Anthem dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:
Anthem

Anthem

Premiera: 22 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Anthem to połączenie strzelanki, RPG i MMO przypominające konsolowe Destiny. Za projekt odpowiada studio BioWare Edmonton znane za sprawą dwóch serii: Mass Effect oraz Dr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   18:21, 11.02.2020
Najlepsze wrażenia to robią te ich wszystkie wtopy jak na razie. Lepiej niech zarzucą tego gniota i wezmą się za to co im wychodzi najlepiej czyli gry RPG dla jednego gracza.
1 kudosTheCerbis   @   18:51, 11.02.2020
Cytat: frycek88
Lepiej niech zarzucą tego gniota i wezmą się za to co im wychodzi najlepiej czyli gry RPG dla jednego gracza.
Nie, to im również już nie wychodzi.
0 kudoslogan23   @   19:09, 11.02.2020
Wychodzi im produkcja gniotów i zarabianie na nich. Ostatnio łatają swój budżet współpracą z steamem.
0 kudosurban1212   @   21:25, 11.02.2020
No jak patrzeć ile ludzie wydają pieniędzy w FIFIE i patrząc na sprzedaż Fallen Order to raczej nie muszą łatać budżetu.
0 kudosguy_fawkes   @   23:08, 11.02.2020
No Man’s Sky zyskało w podobny sposób drugie życie, ale jakoś mi się nie wydaje, by podobnie stało się z Anthem. Po cichu liczę na w pełni singlowy tryb bez sieciowego syfu, ale na to są szanse chyba mniejsze, niż na wygranie Ligi Mistrzów przez polski zespół. ;)
0 kudosshuwar   @   08:29, 12.02.2020
Kupiłem kilka miesięcy temu No Man’s Sky zwiedziony informacją, że teraz ta gra jest taka, jak miała być na początku (na zapowiedziach). Szczerze? No poprawiono to i owo... ale optymalizacja nadal kuleje, gra się drętwo, brzydkie to takie... porzuciłem po chyba 2h.

Dlatego też nie wiem czy zaryzykowałbym z A2.
Dodaj Odpowiedź