Capcom pracuje nad Dragon’s Dogma 2 oraz kilkoma grami z cyklu Resident Evil

Spory wyciek informacji zdradza szczegóły na temat nadchodzących projektów.

@ 20.11.2020, 15:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Capcom pracuje nad Dragon’s Dogma 2 oraz kilkoma grami z cyklu Resident Evil

Premiera konsol next-genowych już za nami, a to oznacza, że wydawcy z całego świata będą nam serwować gry dla nich przeznaczone. Jeden z takich wydawców to Capcom. Spory wyciek informacji ze spółki przynosi nam wiele interesujących doniesień na temat planowanych projektów.

Z wycieku dowiadujemy się o planach firmy Capcom na nadchodzące lata. Z perspektywy gracza najciekawsze zdają się być informacje na temat przygotowywanych, choć wciąż nie ujawnionych projektów, a wśród nich Dragon’s Dogma 2, które planowane jest na drugi kwartał 2022 roku fiskalnego.

Prócz Dragon’s Dogma 2, dostać mamy także kilka gier nawiązujących do uniwersum Resident Evil. Pierwsze będzie Resident Evil Outrage zaplanowane na czwarty kwartał fiskalnego roku 2021. Potem dostaniemy remake Resident Evil 4, którego debiut odbędzie się w czwartym kwartale fiskalnego roku 2022.

Następnie Resident Evil Apocalypse oraz Resident Evil Hank. W pierwszy projekt zagramy w czwartym kwartale fiskalnego roku 2023, a drugi będziemy w stanie sprawdzić w czwartym kwartale fiskalnego roku 2024. Jak widać, fanom survival horrorów szykuje się prawdziwa gratka.

Idąc dalej, Capcom przygotowuje też wiele różnych wydań Street Fighter 6. Podstawowa wersja gry powinna trafić do sprzedaży w trzecim kwartale 2022 roku fiskalnego, a później dostaniemy jeszcze Super Street Fighter 6 (czwarty kwartał 2023 roku fiskalnego) oraz Ultra Street Fighter 6 (czwarty kwartał fiskalnego roku 2024).

Na najbliższe lata Japończycy planują oczywiście kilka kolejnych produkcji w uniwersum Monster Hunter. Prócz edycji Ultimate dla Monster Hunter Rise dostaniemy też Monster Hunter 6, które będzie bezpośrednią kontynuacją Monster Hunter World. Ma ono zadebiutować w drugim kwartale fiskalnego roku 2023.

Sporą ciekawostką w wycieku informacji jest nowa gra z cyklu Onimusha. Powstaje ona podobno od dłuższego czasu, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, w sklepach znajdziemy ją w czwartym kwartale roku 2022. Szczegółów oczywiście brak, a zatem nie sposób powiedzieć jak duży to projekt.

Na koniec trzeba wspomnieć jeszcze o kilku produkcjach, mających być powrotem do dawnych i zapomnianych marek. Wymienia się tu Captain Commando, Final Fight oraz Power Stone. Trafią one do sprzedaży pomiędzy czwartym kwartałem 2023, a trzecim kwartałem 2024 roku fiskalnego.

Jako że to wieści niepotwierdzone, warto przyjąć je z pewną dozą sceptycyzmu. Jak tylko pojawi się oficjalne stanowisko firmy Capcom, nie omieszkamy go Wam przedstawić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   20:07, 20.11.2020
Sporo tych Residentów ciekawe tylko czy każdy będzie horrorem, coś mi mówi, że RE Hank będzie raczej zwykłym shooterem patrząc na roboczy tytuł.