Xbox Game Pass z kolejnymi pięcioma milionami aktywnych użytkowników w przeciągu pół roku

W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy abonament Xbox Game Pass wybrało kolejne 5 milionów graczy.

@ 22.09.2020, 09:34
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
xbox one, xbox x/s

Xbox Game Pass z kolejnymi pięcioma milionami aktywnych użytkowników w przeciągu pół roku

W kwietniu tego roku Microsoft ogłosił, że jego usługa Xbox Game Pass w końcu przekroczyła łącznie 10 milionów subskrybentów, co było dużym osiągnięciem dla niej. Dzisiaj poinformowano, że w niespełna sześć miesięcy Xbox Game Pass urósł już o kolejne 50 procent.

W komunikacie prasowym ogłoszono najpierw przejęcie Bethesdy przez Microsoft, a potem, że Xbox Game Pass przekroczył 15 milionów subskrybentów. Oznacza to, że od czasu pozyskania 10 milionów abonentów, pół roku temu, kolejnych 5 milionów użytkowników zaczęło subskrybować inicjatywę. To całkiem spora stopa wzrostu usługi, zwłaszcza przed pojawieniem się konsol Xbox Series X i Series S jeszcze w tym roku.

Tempo wzrostu pokazuje dlaczego Xbox podwoił liczbę gier w usłudze w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Marka wyraźnie sygnalizuje, że koncentruje się bardziej na zdobywaniu potencjalnych użytkowników dzięki sile Game Pass niż na samej sprzedaży konsoli.

W dłuższej perspektywie można się spodziewać, że Microsoft ma poważne plany, aby Xbox Game Pass nadal rozwijał się w takim tempie. Korporacja zaczyna zarabiać na tej usłudze konkretne pieniądze, dlatego może pozwolić sobie na przejmowanie kolejnych, dużych producentów, do których przecież zalicza się Bethesda Softworks.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?