Batman: Arkham City sprzedało się w kilkunastu milionach egzemplarzy

Batman: Arkham City to z pewnością jedna z najlepszych, jak nie najlepsza, gier o superbohaterach.

@ 27.07.2020, 19:28
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Batman: Arkham City sprzedało się w kilkunastu milionach egzemplarzy

W sieci pojawiły się informacje o sprzedaży hitu Rocksteady sprzed lat: Batman: Arkham City. Jak się okazuje, tytuł wydany przez Warner Bros. Interactive Entertainment rozszedł się w naprawdę imponującym nakładzie.

Użytkownik Twittera Timur222 odkrył na profilu LinkedIn pracownika Warner Bros., że sprzedaż gry Batman: Arkham City osiągnęła 12,5 miliona jednostek, co przełożyło się na 600 milionów dolarów przychodu. Ostatnie publiczne ogłoszenie sprzedaży Arkham City miało miejsce w lutym 2012 roku, kiedy GameSpot poinformował, że sequel Batman: Arkham Asylum rozszedł się w sześciu milionach kopii w ciągu czterech miesięcy od daty premiery.

Według wspomnianego profilu LinkedIn, Michael Elkind pracował przy Arkham City w dziale marketingu od 2010 do 2012 roku. Nie jest jasne oczywiście czy 12,5 miliona sprzedanych egzemplarzy i 600 milionów dolarów przychodu to całokształt zainteresowania grą. Możliwe, że w przypadku przychodu chodzi tylko o ten wygenerowany w 2012 roku. Tak czy inaczej, imponujący wynik.

To oczywiście prowadzi do pytania - jak to wygląda na tle hitu Marvel’s Spider-Man na PlayStation 4? Chociaż nie możemy podać dokładnych liczb, wiemy, że około rok temu Spider-Man osiągnął 13 milionów sprzedanych jednostek na całym świecie.

Batman: Arkham City wydany został na PC, PS3 i Xbox 360, zaś później pierwsze dwie gry z serii Arkham zostały zremasterowane na PS4 i Xbox One i wydane jako kompilacja Return To Arkham. Kiedy kontynuacja przygód nietoperza? Warner byłoby nierozsądne zarzynając markę tak silną, jak ta o przygodach Bruce'a Wayne'a. Czekamy z niecierpliwością na jego nowe perypetie.


Sprawdź także:
Batman: Arkham City

Batman: Arkham City

Premiera: 22 listopada 2011
PC, PS3, XBOX 360

Batman: Arkham City to sequel gry akcji traktującej o walce Batmana z czarnymi charakterami, a w szczególności z Jokerem. Należy podkreślić, że seria Arkham Asylum ukazuj...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAntyMarksista   @   20:46, 27.07.2020
Cytat: juve
Batman: Arkham City to z pewnością jedna z najlepszych, jak nie najlepsza, gier o superbohaterach.

Prawdopodobnie zamiast ostatniego przecinka miało być "z".

Mi natomiast podoba się "przypadek", że dopiero teraz serwisy piszą o tej "cefałce" - gdzie od niedawna mówi się o nowej grze z Batmanem/uniwersum Batmana ;)