Batman: Arkham City

ObserwujMam (222)Gram (52)Ukończone (136)Kupię (44)

Batman: Arkham City - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:22 listopada 2011
Premiera polska:25 listopada 2011
Producent:RockSteady Studios
Wydawca:Warner Bros Interactive
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Akcja

Fabuła

Batman: Arkham City to kontynuacja wydarzeń, których byliśmy świadkami przy okazji pierwszej odsłony serii – Arkham Asylum. Finał oryginału zamiast sławy i nadludzkiej siły, przyniósł Jokerowi tylko chorobę oraz rychłą śmierć – nadmiar Tytanu w jego krwi wyniszcza go. Niemniej jednak to nie on jest głównym zagrożeniem, ponieważ wszyscy więzionie Arkham oraz Blackgate zostali przeniesieni dalej w głąb miasta Gotham, gdzie stworzono dla nich swoiste minimiasteczko – tytułowe Arkham City. Szefuje w nim Hugo Strange, który w przeciągu 10 godzin aktywuje Procedurę 10 – musimy dowiedzieć się, o co tu chodzi, a także powstrzymać złoczyńcę.Tryby rozgrywki

Batman: Arkham City, podobnie jak Arkham Asylum, reprezentuje gatunek przygodowej gry akcji z elementami RPG. Kontrolowana przez nas postać Batmana zbiera punkty doświadczenia i „awansuje” na wyższe poziomy doświadczenia, po każdym z nich oferując możliwy do poprawienia element – np. nowe sposoby eliminacji oponentów lub udoskonalenie pancerza.

Poruszamy się po w pełni otwartym, tytułowym mieście, zaś główny wątek poprowadzony jest liniowo – wystarczy przemieszczać się pomiędzy kolejnymi znacznikami. Możemy zboczyć delikatnie z kursu i poprzez podsłuchane, radiowe komunikaty, wziąć jedno z kilkunastu zadań pobocznych – są albo prostymi wyzwaniami zręcznościowymi, albo posiadają własne tło fabularne.

Protagonista oprócz siły własnych mięśni, może korzystać z całego multum autorskich gadżetów. Do wykorzystania mamy batarang, deszyfrator soniczny, karabin na pociski z impulsami elektrycznymi czy też linkę z hakiem. Z ich użyciem rozwiązujemy okazjonalne zagadki środowiskowe, ale również możemy skorzystać z nich w walce – obezwładniając wrogów lub – na późniejszych etapach – po prostu powalając ich na ziemię.


Autorzy wiki:

Materdea
edytował(a): 163 razy   ●   zmienił(a): 138756 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?