PlayStation 5 będzie się sprzedawać dwukrotnie lepiej od Xboksa Series X - raport

Konsola Sony powinna w ciągu 5 lat trafić do rąk co najmniej 120 mln graczy.

@ 27.07.2020, 20:49
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

PlayStation 5 będzie się sprzedawać dwukrotnie lepiej od Xboksa Series X - raport

Na łamach portalu DigiTimes pojawił się dość interesujący raport na temat tego, jak dużą popularnością cieszyć będzie się konsola PlayStation 5. Czytamy w nim, że nowa konsola Japończyków będzie się rozchodzić mniej więcej dwukrotnie lepiej od Xboksa z serii X i w ciągu 5 lat trafi do rąk około 120 mln graczy.

"Cykl życia konsol zostanie skrócony do pięciu lat z obecnych 6-7, a PS5 będzie w stanie trafić do około 120 mln graczy w ciągu swojego pięcioletniego żywota", czytamy w raporcie, który popiera swoje wyliczenia informacjami z Taiwańskich fabryk.

Wynik lepszy będzie od tego, co udało się osiągnąć w tym samym czasie PlayStation 4, które sprzedało się przez pierwsze pięć lat w nakładzie około 110 milionów egzemplarzy. Sony w samym 2020 roku zamierza znaleźć co najmniej 10 mln nabywców PS5. Czy wynik jest realny? Zdecydowanie tak. Produkcja PS4 trwa mniej więcej 30 sekund!

Z raportu dowiadujemy się również, że jednostki centralne PS5 są już dostarczane do Sony, natomiast jeśli chodzi o pozostałe podzespoły, największe dostawy są spodziewane w trzecim kwartale, dzięki czemu wszystkie fabryki będą działać pełną parą pod koniec bieżącego roku.

Sytuację będziemy oczywiście bacznie obserwować, przekazując Wam wszelkie detale w temacie. Póki co pamiętajcie o wiki PlayStation 5, jaka dostępna jest na naszym portalu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   07:36, 28.07.2020
Takie tam wróżenie z fusów. Skąd oni mogą to wiedzieć. Przecież o tym zadecydują gry, które na te konsole wyjdą.
0 kudosbalic87   @   09:57, 28.07.2020
Już teraz prowadzone sa rozne ankiety w tym temacie i chyba na ich podstawie wysnowane sa takie raporty
1 kudosdabi132   @   17:36, 28.07.2020
Na razie ani jedno, ani drugie urządzenie nie zadebiutowało na rynku więc takie analizy, raporty należy brać z przymróżeniem oka. Niemniej, patrząc na minioną generację jest to możliwe. Jeśli Sony będzie wydawać tak świetne eksclusive'y to ma szansę sprzedać tyle urządzeń ile ma w planach. Jeśli M$ znowu będzie skupiał się na tym aby ich konsola była jak najmocniejsza, oraz pójdzie w tworzenie urządzeń o dwóch wydajnościach, zamiast skupić się na grach aby móc zaoferować coś czego konkurencja nie ma. Owszem, Sony nie ma Game Passa, nie ma czegoś w stylu Xbox Play Anywhere, ale skupia się stricte na grach żeby gracze wiedzieli po co kupują PlayStation. I nie piszę tego jako fanboj Sony. Mam Xboxa One S i mam PlayStation 4.