Procesor Threadripper 3990X od AMD potrafi renderować grę Crysis bez żadnego GPU

Jednostka centralna od AMD radzi sobie zaskakująco dobrze.

@ 10.02.2020, 20:22
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

AMD w ostatnim czasie poszło mocno do przodu, jeśli chodzi o procesory. Firma wypuściła na rynek niedawno układ Threadripper 3990X i wszystko wskazuje na to, że jest on prawdziwą bestią.

Threadripper 3990X nie jest jednostką dedykowaną grom komputerowym. To CPU kosztujące prawie 4 tysiące dolarów (jakieś 15 tysięcy złotych), co znaczy, że znajdzie ono zastosowanie głównie w aplikacjach profesjonalnych. Nie oznacza to jednak, że z grami sobie nie poradzi. Wręcz przeciwnie.

Okazuje się bowiem, że Threadripper 3990X jest w stanie odpalić grę Crysis i wygenerować w niej oprawę wizualną bez wykorzystania karty graficznej. Jest to możliwe głównie ze względu na to, że jednostka posiada aż 64 rdzenie. Przetwarzają one bardzo sprawnie wszystkie dane z gry i nie wymagają żadnego GPU - zintegrowanego też nie ma.

Jeśli nie wierzycie, rzućcie okiem na poniższy materiał filmowy - przewińcie go od razu do 9:13, jeżeli chcecie pominąć wstęp.


Sprawdź także:

Crysis

Premiera: 14 listopada 2007
PC, PS3, XBOX 360

Crysis to gra akcji przygotowywana przez studio Crytek, które na swoim koncie ma wspaniałą grę Far Cry. Od jej premiery Crytek stał się bardzo poważaną firmą, a każde ich...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosguy_fawkes   @   23:19, 11.02.2020
@bigboy: W Polsce to monstrum kosztuje ok. 19k. Przepotężny procesor, którego moc w pełni docenią profesjonaliści, u których na siebie zarobi. Bardzo zamożni gracze też mogą z niego korzystać, jednocześnie bez problemu renderując film w 4K i grając. Przy nim możliwości segmentu konsumenckiego wyglądają śmiesznie, a to przecież „tylko” oczko wyżej, bo HEDT.