Death Stranding zadebiutuje na PC?

Death Stranding zniknęło z listy tytułów ekskluzywnych konsoli PlayStation 4.

@ 08.08.2019, 11:54
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Death Stranding od początku powstaje jako tytuł ekskluzywny dla konsoli PlayStation 4. Jak się jednak okazuje, może zmierzać on również do posiadaczy innych platform.

Na oficjalnej stronie australijskiego oddziału PlayStation dostępna jest lista gier ekskluzywnych dla PlayStation 4. Jeszcze niedawno widniało na niej Death Stranding, ale obecnie projektu na stronie już nie ma. Co to oznacza? W tym momencie ciężko powiedzieć.

Najprawdopodobniej chodzi o to, że Death Stranding ma ekskluzywność konsolową dla PlayStation 4, dzięki czemu może się ono pojawić na komputerach osobistych. W późniejszym czasie istnieje też szansa na wydanie dla Xboksa One, ale to akurat są czyste spekulacje.

Innym wyjaśnieniem może być konwersja Death Stranding dla platform następnej generacji. Nie byłoby dla nikogo zaskoczeniem, gdyby najnowsze dzieło Kojima Productions udostępniono także na PlayStation 5 oraz Xboksie Scarlett. Czy rzeczywiście tak będzie? Czekamy na potwierdzone doniesienia.

Póki co warto pamiętać, że premierę Death Stranding zaplanowano na dzień 8 listopada bieżącego roku. Z obecnie dostępnych informacji wynika, że grać będziemy wyłącznie na PS4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   07:35, 10.08.2019
Z tego co pamiętam Kojima wyrażał chęć wydania gry także na PC, co nastąpiłoby po jakimś czasie od premiery na PS4. Może Sony zezwoliło by wydanie konsolowe i PC pojawiły się równolegle.