Call of Duty: Modern Warfare - nowa strzelanka od Infinity Ward wyjdzie w październiku

Studio Infinity Ward oraz firma Activision ogłosiły Call of Duty: Modern Warfare - tytuł wyjdzie 25 października na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

@ 30.05.2019, 20:02
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps4, xbox one

Call of Duty: Modern Warfare - nowa strzelanka od Infinity Ward wyjdzie w październiku

Firma Activision ujawniła w końcu kolejną część serii Call of Duty - za nowym projektem tej najbardziej dochodowej serii FPS-ów odpowiada studio Infinity Ward, ojcowie całej marki. Call of Duty: Modern Warfare, bo taki tytuł będzie nosiła ta strzelanka, pojawi się na rynku 25 października, debiutując na komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4!

Pierwsze nieśmiałe informacje na temat Call of Duty: Modern Warfare poznaliśmy przed niemalże tygodniem, kiedy do sieci wypłynęła kwestia związana z nazewnictwem nowej odsłony. Deweloperzy zdecydowali się na niekonwencjonalny, choć dzisiaj już mało zaskakujący, ruch związany z powrotem do korzeni, wprowadzając nieco zamieszania - Modern Warfare bowiem było pierwotnie czwartą częścią, która ukazała się w 2007 roku i na stałe odmieniła oblicze serii.

Zdaje się, że to właśnie przeświecało Infinity Ward podczas projektowania i tworzenia MW - chęć odzyskania dawnego blasku i chwały, zarówno studia, jak i cyklu Call of Duty. Po pierwsze powraca stary znajomy, Kapitan Price. Wydaje się, że z uwagi na tę ikoniczną dla podcyklu Modern Warfare postać, akcja gry przeniesie nas w pewien sposób do realiów tamtego konfliktu, choć detali na temat czasu nie znamy.

Po drugie - wraca tryb dla pojedynczego gracza. Producenci chwalą się jakością scenariusza i bogactwem wariantu singleplayer, lecz na razie zaleca się sceptycyzm, wszak wiemy, jak kampanie fabularne w takich dziełach jak CoD czy Battlefield chociażby potrafią zostać zepsute. Po trzecie zaś znika przepustka sezonowa, witamy zatem darmowe rozszerzenia!

Oprócz tego zapowiedziano również funkcję cross-play między komputerami a konsolami, a także masę graficznych wodotrysków: przebudowany system fizyki pozwalający na fotogrametrię, oświetlenie wolumetryczne, rozdzielczość 4K, HDR, technologię NVIDIA ray-tracing (tylko na PC) oraz nowy system generowania geometrii przez GPU.

Poniżej możecie obejrzeć debiutancki zwiastun. Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 i komputerach osobistych.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDirian   @   21:06, 30.05.2019
Jeszcze nie wyleczyłem raka po przymusowym ograniu kampanii BFV. Nowy CoD zapowiada się jednak bardzo fajnie - Infinity Ward to spece od dobrego strzelankowego singla.
0 kudosIgI123   @   22:52, 30.05.2019
Już prawie mi się podobało aż tu nagle O C Z Y W I Ś C I E czarna pani komandos.
0 kudosTheCerbis   @   23:13, 30.05.2019
Igi, no przecież to Modern Warfare, nie Medieval Warfare.
0 kudosdabi132   @   23:23, 30.05.2019
Wygląda smakowicie. No i oczywiście nieśmiertelny kapitan Price Uśmiech
0 kudosIgI123   @   00:05, 31.05.2019
Nope, to Forced Diversity Warfare.
Dodaj Odpowiedź