Cyberpunk 2077 – reżyser Wiedźmina 3 obejmuje stanowisko szefa projektowania

Konrad Tomaszkiewicz z CD Projekt RED awansował w szeregach firmy i będzie zarządzał projektowaniem Cyberpunka 2077.

@ 04.03.2019, 13:57
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
pc, ps4, xbox one

Konrad Tomaszkiewicz pracuje w CD Projekt RED już ponad 15 lat, co w ostatnim czasie pozwoliło mu awansować na stanowisko "wiceprezesa produkcji gier," a co najważniejsze, szefa projektu dla Cyberpunka 2077. Informacja ta pojawiła się na profilu twórcy w serwisie Linkedln i wynika z jej, że objął on nowe stanowisko mniej więcej z początkiem 2019 roku.

Jest to świetna informacja jeśli weźmiemy pod uwagę doświadczenie dewelopera oraz fakt, że w ostatnich miesiącach z firmy odeszło kilka osób pełniących ważne funkcje w produkcji Cyberpunka 2077. Ponadto, oddanie ważnej roli w projekcie w ręce osoby, która kierowała pracami nad tak dużą grą, jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, wydaje się rozsądnym posunięciem. 

Konrada Tomaszkiewicza zapewne nie trzeba przedstawiać osobom, które śledziły poczynania studia CD Projekt RED od czasów tworzenia pierwszej odsłony serii Wiedźmin. To własnie przy tej grze rozpoczął on karierę w branży, startując z pozycji testera, a następnie awansując na stanowisko głównego projektanta. Podczas prac nad grą Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Konrad pełnił funkcję głównego projektanta zadań oraz rozgrywki. Natomiast już przy Wiedźminie 3 nadzorował kierunek w jakim podążała produkcja jako jej reżyser.

Warto również przypomnieć, że CD Projekt RED potwierdziło kilka dni temu swoją obecność na tegorocznych targach E3, które odbędą się w czerwcu. Możemy więc liczyć na przypływ nowych materiałów z Cyberpunka 2077, a być może nawet ogłoszenie daty premiery.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:39, 05.03.2019
No to się będzie w czerwcu działo. Gameplay'e, detale... a może i przybliżoną datę premiery podadzą?