Apex Legends przekroczyło próg 10 milionów graczy

Apex Legends, battle royale studia Respawn Entertainment, rośnie w siłę i z każdym dniem przyciągając kolejne miliony użytkowników.

@ 08.02.2019, 09:22
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
pc, ps4, xbox one

Według najnowszych danych podanych przez firmę Electronic Arts, właściciela autorów Apex Legends, studia Respawn Enttertainment, najnowsza rewelacja w gatunku battle royale przekroczyła próg 10 milionów aktywnych graczy! Produkcja twórców serii Titanfall osiągnęło taki wynik w zaledwie 72 godziny od swojej premiery, która miała miejsce 4 lutego, poniedziałkowego wieczora. 

Tytuł podbija kolejne terytoria, z dnia na dzień stając się coraz poważniejszą konkurencją dla również bijącego rekordy popularności Fortnite. Co prawda jeszcze daleko do około 300 milionów aktywnych graczy, jakim może poszczycić się produkcja Epic Games, lecz tendencja wzrostowa jest imponująca. Zaledwie przedwczoraj informowaliśmy, że Apex Legends jest obecnie najpopularniejszą grą w serwisie Twitch, a był to dopiero drugi dzień od momentu jej debiutu. 

Poniżej zamieszczamy oświadczenie współzałożyciela Respawn Entertainment, Vince'a Zampelli, dołączone do raportu ze wspomnianymi statystykami:

"Liczyliśmy na to, że pokochacie tę grę tak jak my, lecz w najskrytszych oczekiwaniach nie wyobrażaliśmy sobie takiej ilości wsparcia i pozytywnego odbioru. Jako całe Respawn, dziękujemy za danie nam i Apex Legends szansy”.

Apex Legends jest dostępne w modelu free-to-play - czyli kompletnie za darmo - na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych.


Sprawdź także:

Apex Legends

Premiera: 04 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Apex Legends to gra z gatunku battle royale od twórców Titanfall, studia Respawn Entertainment.Rozgrywka w tytule jest charakterystyczna dla wspomnianego gatunku. Zaczyna...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?