Ubisoft zapowiada zmiany w scenariuszu Dziedzictwa pierwszego ostrza, aby nie obrażać mniejszości seksualnych

Firma planuje też zmianę w jednym osiągnięciu/trofeum.

@ 25.01.2019, 11:38
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Ubisoft postanowił zmienić zakończenie drugiego epizodu dodatku Dziedzictwo pierwszego ostrza, przeznaczonego dla gry Assassin's Creed: Odyssey. Jak się okazuje, wzbudził on sporo "kontrowersji" i społeczność nie była zadowolona.

Uwaga: Poniżej występują drobne spoilery.

O co dokładnie chodzi? Ano o to, że w trakcie przechodzenia wątku fabularnego główny bohater dokonywał wyborów, które następnie zostały zignorowane i musiał on wziąć udział w heteroseksualnym akcie prokreacji. Jakby tego było mało, za posiadanie dziecka przyznawane jest trofeum nazwane Growing Up (Dorastanie), co także nie "siadło" graczom.

Wydawca przeprosił za "nietrafione rozwiązania" i zapowiedział zmiany. Po pierwsze "kontrowersyjne" trofeum/osiagnięcie ma otrzymać całkiem nową nazwę - taką, która nie będzie nikogo obrażać, a po drugie zaktualizowane zostanie zakończenie drugiego epizodu dodatku, mimo że pierwotnie reprezentant Ubisoftu twierdził, że wszystko staje się klarowne w finale opowieści i dlatego nie będzie w scenariuszu zmian.

"Po usłyszeniu sugestii graczy i przedyskutowaniu wszystkiego z deweloperami, poczynimy zmiany w scence przerywnikowej oraz niektórych dialogach drugiego epizodu, aby lepiej oddać wybory graczy decydujących się na scenariusz nieromantyczny".

Zmiany zostaną zaaplikowane w ramach kolejnej aktualizacji. Twórcy dokładnie przyglądają się też trzeciemu epizodowi Dziedzictwa pierwszego ostrza, aby uniknąć komplikacji.

"Przyglądaliśmy się też uważnie kolejnemu epizodowi, aby mieć pewność, że ścieżka graczy odzwierciedla wybory, jakich dokonują w grze".

Assassin's Creed: Odyssey dostępne jest w sklepach od zeszłego roku. Tytuł kupić możecie na komputerach osobistych (wymagania sprzętowe) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMar3cz3k   @   11:43, 25.01.2019
no nie wierzę, doczekaliśmy się cenzury w grach, jeszcze niech zaczną dyktować pisarzom jak mają pisać żeby, nie obrażać mniejszość ( w sumie Tolkiena już okrzyknięto rasistą bo przedstawił orki w złym świetle ) paranoja
1 kudosshuwar   @   12:10, 25.01.2019
Ręce opadają. Bądźmy poważni. Są rzeczy, z którymi się rodzimy, są z nami od zawsze i nie mamy na nie wpływu. Często są to przypadłości, które czynią nas wyjątkowymi, innymi niż większość społeczeństwa, co nie znaczy, że cały świat ma się nam podporządkować. Potrzebny jest zdrowy rozsądek i normalność.

Uczyłem kiedyś niewidomego od urodzenia chłopaka, który nie miał do mnie najmniejszego żalu, że mówiłem do niego: "No co Ty? Nie WIDZISZ tego? Nie wiesz jak chmura WYGLĄDA"? Robiliśmy z tego często niezłe żarty. To jest oczywiste, że on nigdy nie zobaczy tej przysłowiowej chmury, ale czy to znaczy, że ja mam udawać, że chmury nie ma?

To jest tak samo oczywiste, jak to, że osoby homoseksualne dzieci mieć nie będą, bo tak jest zbudowany mechanizm rozmnażania. To są oczywistości, o których wiemy, ale to nie oznacza, że mamy naginać rzeczywistość i udawać, że jest / będzie inaczej.
0 kudosdabi132   @   12:23, 25.01.2019
Ubisoft to chyba i w Far Cry: New Dawn chce się przypodobać mniejszościom seksualnym. Stąd te różowe kolorki Dumny
1 kudosTheCerbis   @   12:33, 25.01.2019
Cytat: Mar3cz3k
w sumie Tolkiena już okrzyknięto rasistą bo przedstawił orki w złym świetle
Wat?! Proszę, napisz że to żart.

Zmiana w scenariuszu? Głupi Ubisoft, że się ugiął. Z jednej strony wiem jak to jest, gdy ktoś chce zmienić twoją wizję (a tu wchodzi w grę zmiana w fabule i zakończeniu), z drugiej strony trzeba było wcześniej pomyśleć przy projektowaniu. Ale z tego co kojarzę, to chodzi też o to, że gra po prostu olewa wybory, których dokonało się w podstawce, choć to też jest kwestia dyskusyjna, bo można romansować sobie z przedstawicielami obu płci.
1 kudosfrycek88   @   14:04, 25.01.2019
Ta auto cenzura początkowo była nawet śmieszna, ale obecnie staje się nie do zniesienia. Nie pokarzemy czegoś bo ktoś się obrazi. No na litość boską.
1 kudosTheCerbis   @   14:06, 25.01.2019
Cytat: frycek88
Nie poka Ż emy czegoś bo ktoś się obrazi. No na litość boską.
Dokładnie. Ile można?
1 kudosKotecek_PL   @   14:41, 25.01.2019
A jak mechanicy się obrazili na serię Need For Speed że samochody nie ulegają całkowitej awarii to jak to przeszło ?? Zdziwiony
1 kudosTheCerbis   @   16:06, 25.01.2019
Właśnie. I dlaczego, ja się pytam, w grach wciąż zabija się zwierzęta i mniejszości społeczne różnych kreatur? Poirytowany
2 kudosCVBPS   @   21:29, 25.01.2019
Ten "rozwój" zachodu idzie w złym kierunku i przydałoby się go utemperować.
A Ubi niech nie będzie taką przysłowiową pizdą i robią gry, według ustalonego toru.
0 kudoslogan23   @   00:06, 26.01.2019
Ubisoft pojechał po bandzie. Ciekawe kiedy artystom którzy są przeciwko propagandzie poprawności politycznej, Zacznie kneblować usta i nakazami sądowymi zakazywać tworzyć.
0 kudoskrzywy_banen   @   10:20, 26.01.2019
No i dobrze że zmieniają, najpierw dają możliwość budowania postaci, a potem na to się odlewają, po co tak robić? To jest typowy zły design gry, ot co.
0 kudosMar3cz3k   @   13:22, 26.01.2019
Cytat: TheCerbis
Cytat: Mar3cz3k
w sumie Tolkiena już okrzyknięto rasistą bo przedstawił orki w złym świetle
Wat?! Proszę, napisz że to żart.


niestety nie: https://www.theti(...)3t95nqtp
0 kudosTheCerbis   @   14:01, 26.01.2019
Cytat: Mar3cz3k
Cytat: TheCerbis
Cytat: Mar3cz3k
w sumie Tolkiena już okrzyknięto rasistą bo przedstawił orki w złym świetle
Wat?! Proszę, napisz że to żart.


niestety nie: https://www.theti(...)3t95nqtp
Dobra, nawet nie wiem jak to skomentować...
Dodaj Odpowiedź