Assassin's Creed: Odyssey

ObserwujMam (31)Gram (14)Ukończone (20)Kupię (10)

Assassin's Creed: Odyssey - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:05 października 2018
Premiera polska:05 października 2018
Producent:Ubisoft
Wydawca:Ubisoft
Dystrybutor:Ubisoft Polska
Gatunek:Akcja / Przygodowa

Fabuła

Akcja Assassin's Creed: Odyssey toczy się w piątym wieku przed naszą erą, a dokładnie w latach 431-422. Mimo że historia opowiedziana w projekcie jest w pełni fikcyjna, zawiera mityczne lub historyczne osoby i postaci, charakteryczne dla Starożytnej Grecji. Głównym bohaterem opowieści jest misthios, czyli najemnik (damski lub męski), walczący po obu stronach konfliktu wojny peloponeskiej, w której uczestniczyła Sparta oraz Ateny.

Opowieść rozpoczynamy od scenki, podczas której Król Leonidas prowadzi armię Spartan przeciwko Persom - dzieje się to w trakcie Bitwy pod Termopilami. Leonida odnosi zwycięstwo, ale zostaje on powiadomiony przez schwytanego wrogiego żołnierza, że pośród gór istnieje ścieżka, którą znają Persowie. Przy jej pomocą przeciwnik zamierza okrążyć Spartan. Atak finalnie udaje się powstrzymać.

W teraźniejszości widzimy jak Layla Hassan zdobywa Włócznię Leonidasa i wspólnie z Victorią Bibeau pozyskuje DNA dwóch postaci: Kassandry oraz Aleksjosa - bohaterów gry. Z pomocą asasynów, Layla wybiera jedną z postaci i aktywuje Animus, celem odnalezienia Kaduceusza. W ten oto sposób wcielamy się we wspomnianego misthiosa i wyruszamy w pełną niebezpieczeństw przygód...Tryby rozgrywki

Assassin's Creed: Odyssey oferuje wyłącznie zabawę dla jednego gracza. Projekt nie pozwala na potyczki wieloosobowe. W związku z tym jego wątek fabularny jest długi i rozbudowany. Jednokrotne przejście wątku fabularnego to mniej więcej 30-40 godzin wolnego czasu. Aby zrealizować wszystkie misje, także te poboczne, trzeba zarezerwować trzy razy więcej, czyli około 100 godzin.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 971 razy   ●   zmienił(a): 319384 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?