Stardew Valley trafi na iOS i Androida!

Niedługo buraki będziemy mogli sadzić w każdej wolnej chwili.

@ 10.10.2018, 12:28
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
mob

Eric Barone, twórca Stardew Valley, poinformował, że jego gra niebawem trafi na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu iOS. W przygotowaniu jest także wydanie na Androida.

Nad portem pracuje twórca wraz z ekipą Chucklefish, czyli firmą, z którą Barone współpracuje i która zajęła się wydaniem gry. Mobilne wydanie pod względem zawartości będzie identyczne, co oryginał z PC i konsol. Gra zostanie wydana w wersji 1.3 - bez dodanego niedawno na blaszakach trybu multiplayer.

Stardew Valley najpierw zadebiutuje na iOS - datę premiery wyznaczono na 24 października. Cena gry to 37,99 zł. Jeśli chodzi o wersję na Androida, to zadebiutuje ona w późniejszym, póki co nieokreślonym terminie.

Produkcja pierwotnie debiutowała na PC w 2016 roku. Odpowiedzialny za nią Eric Barone w pojedynkę w pocie czoła tworzył Stardew Valley przez kilka lat, chcąc przygotować własną wersję ulubionego Harvest Moona. Historię Barone'a i jego gry możecie przeczytać w świetnej książce Krew, pot i piksele, którą niedawno miałem przyjemność zrecenzować.


Sprawdź także:

Stardew Valley

Premiera: 26 lutego 2016
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH, MOB

Stardew Valley to sandboksowa gra RPG, w której zajmujemy się uprawą i rozbudową farmy.W produkcji wcielamy się w początkującego farmera, który rozbudowuje swoje gospodar...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   08:29, 11.10.2018
To pierwsza gra, której zakup na telefon autentycznie rozważam. Cena w miarę akceptowalna - w końcu to pełnoprawna, rozbudowana produkcja, a nie badziew f2p. Niestety to tylko potwierdza, że najbardziej wartościowe gry na telefony czy tablety przeważnie przychodzą z zewnątrz.
0 kudosGuilder   @   08:44, 11.10.2018
Nice. A wziąwszy pod uwagę, że cena jest taka jak Baldurów czy Icewind Dale, które przy promocjach schodzą do 9zł, pewnie kiedyś nawet kupię. Uśmiech
0 kudosTheCerbis   @   09:47, 11.10.2018
Bardzo dobry ruch. Ja co prawda mam na PC i mimo, że przyjemnie się gra, to nie jest to do końca tytuł dla mnie. Zbyt dużo monotonii chyba. Ale wciąż jest na dysku. Uśmiech