Stardew Valley - sprzedano 15 mln kopii. Twórcy skupiają się na nowym projekcie

Niebywała popularność pikselowego symulatora farmy. Twórcy powoli kończą jednak wsparcie dla tego tytułu i zamierzają się skupić na kolejnych projektach.

@ 09.09.2021, 11:33
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, mob, switch, ps4, xbox one

Stardew Valley - sprzedano 15 mln kopii. Twórcy skupiają się na nowym projekcie

Stardew Valley przebyło bardzo długą drogę od swojego debiutu w 2016 roku, zaliczając po drodze kilka dużych, darmowych aktualizacji. Jednocześnie gra może pochwalić się fantastycznymi wynikami sprzedaży - jej twórca, Eric Barone, poinformował o przekroczeniu kolejnego "progu milowego". Tym razem jest to aż 15 mln sprzedanych kopii!

Ostatnia aktualizacja wyników sprzedaży Stardew Valley pochodziła ze stycznia 2020 roku, kiedy to na liczniku widniała liczba 10 mln. Dziś, jakieś 20 miesięcy później, tytuł trafił do kolejnych 5 mln nabywców. Wynik z pewnością imponuje.

Jeśli chodzi o dalsze plany, to Barone przyznaje, że obecnie pracuje nad zupełnie nowym projektem. Jednocześnie musimy nastawić się na to, że Stardew Valley raczej nie będzie już rozwijane i wzbogacane o nową zawartość. Choć twórca nie informuje o całkowitym porzuceniu gry, to na ten moment ma zupełnie inne plany. Na detale musimy jednak poczekać.

"Nie mam obecnie planów na dalsze aktualizacje Stardew Valley. Nie zaprzeczam, ale na ten moment niczego nie jestem w stanie potwierdzić. Obecnie skupiam się na mojej następnej grze, więc zobaczymy jak to będzie."

"A czym będzie mój kolejny projekt? Tego jeszcze nikt nie wie. Mogę powiedzieć, że to kolejna pikselowa gra, w wielu kwestiach podobna do Stardew Valley, ale już bez otoczki farmerskiej. To coś innego" - tłumaczy Barone.


Sprawdź także:
Stardew Valley

Stardew Valley

Premiera: 26 lutego 2016
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH, MOB

Stardew Valley to sandboksowa gra RPG, w której zajmujemy się uprawą i rozbudową farmy.W produkcji wcielamy się w początkującego farmera, który rozbudowuje swoje gospodar...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLucas-AT   @   11:55, 09.09.2021
Stardew Valley nie potrzebuje kolejnych aktualizacji - już przy dodatkowej wyspie twórca trochę odleciał. Gra ma ogrom zawartości, 200h pęka lekko, to gra pełna, a więc jestem na tak dla kolejnego projektu.
0 kudosfebra1976   @   12:34, 09.09.2021
Dodatkowa wyspa? A to muszę zajrzeć.