THQ Nordic kupuje prawa do Kingdoms of Amalur

Z niecierpliwością czekamy na kolejne doniesienia.

@ 06.09.2018, 23:58
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

THQ Nordic kupuje prawa do Kingdoms of Amalur

Wydane w 2012 roku Kingdoms of Amalur: Reckoning było bardzo ambitną grą RPG. Nie odniosło ono jednak pożądanego przez wydawcę, firmę Electronic Arts, sukcesu, a w rezultacie o marce zapomniano. Na szczęście dla wszystkich jej fanów, prawa do niej wykupiło THQ Nordic.

Wieść o nowym nabytku spółki dociera do nas za sprawą jej oficjalnego Twittera. W notce czytamy, że THQ Nordic weszło w posiadanie wszelkich treści związanych z Kingdoms of Amalur, a w rezultacie możemy się spodziewać nowych gier w tymże uniwersum. Markę nabyto od 38 Studios.

Kiedy zobaczymy jakieś nowe gry z cyklu Kingdoms of Amalur? Tego niestety nie wiemy. Pewne jest natomiast, że THQ Nordic nie próżnuje i dość chętnie kupuje prawa do zapomnianych przez innych serii. W portfolio korporacji znajdują się już m.in. Biomutant, TimeSplitters, Saints Row, Darksiders oraz Red Faction.


Sprawdź także:
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Premiera: 07 lutego 2012
PC, PS3, XBOX 360

Kingdoms of Amalur: Reckoning to egranizacja dzieł pisarza R. A. Salvatore. Tytuł stanowi reprezentanta gatunku action RPG, tak więc oferuje nie tylko rozbudowany wątek ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   07:19, 07.09.2018
Przy Kingdoms of Amalur bawiłem się całkiem dobrze, ale po tym jak twórcy popadli w finansowe tarapaty, a gra nie znalazła odpowiedniej liczby nabywców losy marki nie były zbyt kolorowe. Teraz kiedy prawa ma THQ Nordic powstanie kolejnej części byłoby wreszcie możliwe Uśmiech
0 kudosfrycek88   @   20:44, 07.09.2018
THQ się rozpedza, trzymam za nich kciuki.