Śródziemie: Cień Wojny - pierwszy zwiastun, nieco szczegółów oraz data premiery

Monolith zapowiada kontynuację Śródziemie: Cień Mordoru. Powraca system Nemezis.

@ 27.02.2017, 16:17
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Pisaliśmy wczoraj o tym, że kontynuacja gry Śródziemie: Cień Mordoru będzie najprawdopodobniej zatytułowana Shadow of War. Dzisiaj wiemy już oficjalnie, że taki właśnie podtytuł nosić będzie produkcja. Z nieoficjalnych, acz sprawdzonych, źródeł wiemy również, że u nas w kraju obowiązywał będzie tytuł Śródziemie: Cień Wojny.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez wydawcę, firmę Warner Bros., w Śródziemie: Cień Wojny gracze otrzymają nowy Pierścień Władzy i zmierzyć będą musieli się z wieloma potężnymi przeciwnikami, w tym również z Sauronem oraz Upiorami Pierścienia.

Na potrzeby przedsięwzięcia przygotowany zostanie otwarty świat, a oponenci ponownie korzystać będą z systemu Nemezis, dzięki któremu ich zachowanie będzie bardziej naturalne. Będą między innymi pamiętać poprzednie starcia i dopasowywać swoje zachowanie tak, aby w kolejnym odnieść sukces.

Premiera Śródziemie: Cień Wojny zaplanowana została na 25 sierpnia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja występować będzie w programie Play Anywhere, co oznacza, że zakup cyfrowego wydania dla Windowsa 10 albo dla Xboksa One da automatyczny dostęp do tego drugiego.

"Monolith Productions nie ustaje w swoich innowacyjnych działaniach, dzięki którym mogą zaoferować jeszcze bardziej spersonalizowane wrażenia gry, połączone do tego z naturalną narracją opowieści" - powiedział David Haddad, prezes Warner Bros. Interactive Entertainment. "Śródziemie: Cień Wojny rozwija swój gatunek dzięki wzniesieniu Systemu Nemezis na wyżyny i umożliwieniu graczom stworzenia swojej własnej przygody w świecie Śródziemia".

Akcja Śródziemie: Cień Wojny rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z Hobbita oraz Władcy Pierścieni. Kontynuuje on historię, jaką deweloperzy sprezentowali nam w Cieniu Mordoru, a jeśli poczuliście się zaintrygowani zerknijcie poniżej, na pierwszy zwiastun promujący przedsięwzięcie.


Sprawdź także:

Śródziemie: Cień Mordoru

Premiera: 30 września 2014
PC, PS3, PS4, XBOX 360, XBOX ONE

Śródziemie: Cień Mordoru to kolejny tytuł ze znanego wszystkim uniwersum Władcy Pierścieni tym razem w wykonaniu Monolith Productions. Historia opowiedziana w grze jest p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskehciu   @   21:00, 27.02.2017
Jestem napalony na tą grę jak królik, który przegapił okres godowy. Czekałem długo na jakiekolwiek informacje o kontynuacji Shadow of Mordor i oto są.
0 kudosBubtownik   @   23:45, 27.02.2017
"Jaram się jak Gollum w Górze Przeznaczenia" Szczęśliwy

Czas ograć jedynkę bo kiedyś chciałem ale sprzęt nie pozwalał, a później o nie zapomniałem. Zawsze się zastanawiałem dlaczego jeszcze nikt z mądrych nie wpadł na pomysł, aby zrobić film na podstawie gry ale taki właśnie pre-render jak ten trailer. Złożony z animacji komputerowych. Coś na wzór filmu Beowulf, który strasznie mi się podoba pod tym względem.
0 kudosshuwar   @   07:25, 28.02.2017
A mało to filmów było o tej tematyce?

Ja się jaram... ale jak urlopowicz stojący w ulewie latem na plaży Dumny
0 kudosBubtownik   @   09:40, 28.02.2017
Cytat: shuwar
A mało to filmów było o tej tematyce?


A no właśnie mało. Kto by nie chciał zobaczyć filmu jak pierwsze trailery pre-renderowane do Wiedźmina 3 albo ten trailer z SoW? Jeśli chodzi o tematykę baśni, gier czy ogólnie fantastyka to lepiej ogląda mi się animowane produkcje. Wyjątkiem jest tu LotR Peter'a Jackson'a, ale wyjątek potwierdza regułę Uśmiech ponieważ można to wykonać dużo lepiej jeśli się wie jak to zrobić. Jestem po prostu ciekaw jak by to wyszło np. nowy AC jako animacje i wszystko ładnie pre-renderowane.
0 kudosshuwar   @   09:59, 28.02.2017
No nie wiem... ja czuję przesycenie filmami z tego uniwersum. Hobbit mnie zamordował Dumny
0 kudosMicMus123456789   @   18:45, 28.02.2017
Ja niedawno przebrnąłem przez wszystkie części Hobbita i tak się dobrze oglądało, że po raz nie wiem który obejrzałem ponownie trylogię władcy pierścieni Dumny
0 kudosKerberos   @   22:38, 28.02.2017
Oooo Paniee. Widziałem dzisiaj trailer na FB i byłem w szoku, że nic o tym nie wiedziałem. Shadow of Mordor było kozacką grą, mam nadzieję, że w tym przypadku też dadzą radę.
0 kudosMicMus123456789   @   14:12, 01.03.2017
Fakt Wojna na Północy była świetna i równie świetnie wpasowywała się w całe uniwersum. Przyjemnie się słuchało nawiązań zarówno do wydarzeń z trylogi pierścienia jak i Hobbita Uśmiech
0 kudosshuwar   @   15:25, 01.03.2017
Dlatego też bardziej bym się ucieszył z Wojny na północy II.
0 kudoskehciu   @   16:02, 01.03.2017
Już szósty raz oglądam zwiastun i znowu obśliniłem klawiaturę!
Cytat: shuwar
Dlatego też bardziej bym się ucieszył z Wojny na północy II.
Wojna na Północy też była bardzo dobra, ale moim zdaniem za krótka. Również ukończyłem ją kilka razy, każdą z postaci. Przydałaby się Władca Pierścieni: Wojna o Północ :-)
0 kudoskobbold   @   17:25, 01.03.2017
Wojna na Północy - ja tam jej nie ukończyłem ani razu, nadal rozdział 8 jest niegrywalny na kartach AMD.
0 kudosshuwar   @   17:57, 01.03.2017
Cytat: kobbold
Wojna na Północy - ja tam jej nie ukończyłem ani razu, nadal rozdział 8 jest niegrywalny na kartach AMD.

Czekaj, czekaj... ja miałem pewien problem z kartą AMD w jednym z ostatnich rozdziałów. Pomogło zainstalowanie alternatywnych sterowników.
0 kudoskobbold   @   06:53, 02.03.2017
Czytałem, robiłem podmianki sterów, alternatywnych bibliotek .dll, grałem w oknie na minimalnych ze zmniejszona rozdzielczością. Zastosowałem wszystkie porady jakie znalazłem w internecie. 8 rozdział obejrzałem na YT.
0 kudosshuwar   @   07:16, 02.03.2017
To jest ten rozdział, gdzie wchodzimy z góry do podziemi warowni / lochów? Dużo czerwonego koloru, ściekającej krwi i efektów świetlnych?

Ja w lapku miałem mobilną kartę AMD 540v i takie też sterowniki. Wyczytałem, że jest to karta potomna od AMD 4550. Zainstalowałem więc stery do AMD 45xx i pomogło.
Dodaj Odpowiedź