Stardew Valley wyląduje na PS4 i Xboksach One jeszcze przed świętami

Indykowy, farmerski hicior przywędruje na konsole stacjonarne jeszcze w tym roku. Potwierdzono również los anulowanego portu tworzonego z myślą o Wii U, który zostanie przekształcony w wersję dla Nintendo Switch.

@ 30.11.2016, 12:45
Kacper "Itchytude" Kutelski
I AM ERROR.
pc, ps4, xbox one

Stardew Valley wyląduje na PS4 i Xboksach One jeszcze przed świętami

Stardew Valley - stworzona na przestrzeni kilku lat, urocza produkcja inspirowana popularnym swego czasu farmerskim cyklem Harvest Moon - osiągnęła ogromny sukces na PC-tach, oferując graczom barwny świat oraz niezwykle relaksujący, złożony model rozgrywki. Teraz, kilka ładnych miesięcy po oficjalnej premierze, ten rolniczy hit opuści rynek blaszaków by zawitać również na stacjonarnych konsolach. Co więcej, użytkownicy PlayStation 4 i Xboksów One będą mogli zagrać w Stardew Valley jeszcze przed tegorocznymi świętami.

Tych gorąco wyczekiwanych informacji udzielił za pośrednictwem swojej oficjalnej strony deweloper gry, kryjący się pod przydomkiem ConcernedApe, Eric Barone. W najświeższym wpisie przeczytać możemy, że wersje Stardew Valley na Xboksa One oraz PS4 wylądują w Europie już za dwa tygodnie - premierę w naszych rejonach zaplanowano na 14 grudnia 2016 roku.

Uwagę przykuwa również wzmianka o planowanej wstępnie (a ostatecznie porzuconej) wersji na Wii U. Autor gry stwierdził, że ze względu na aktualną pozycję konsoli Nintendo konieczne było wprowadzenie zmian do wstępnych planów wydawniczych i zaniechaniu prac nad tą wersją SV:

"Spoglądając na Wii U i aktualny krajobraz rynku gier podjęliśmy trudną decyzję o zmianie celu naszych starań i skupieniu się na stworzeniu wersji gry przeznaczonej na Nintendo Switch. Nie mogę doczekać się premiery Switch i wierzę, że oferowane przez nie unikalne możliwości mogą stworzyć ekscytujące warunki dla rozwoju Stardew Valley".


Sprawdź także:
Stardew Valley

Stardew Valley

Premiera: 26 lutego 2016
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH, MOB

Stardew Valley to sandboksowa gra RPG, w której zajmujemy się uprawą i rozbudową farmy.W produkcji wcielamy się w początkującego farmera, który rozbudowuje swoje gospodar...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?